پرندگان میانکاله چگونه کشته شدند؟

پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸-۲۰۲۰-۰۱-۳۰-SOS Iran- بنابر گفته معاون سازمان دامپزشکی، بیماری بوتولیسم بر اثر سم تولید شده توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم ایجاد می‌شود و پرندگان با بلع گیاهان یا حیوانات آلوده به این سم به آن مبتلا شده و جان خود را از دست می‌دهند.          

ادامه خواندن “پرندگان میانکاله چگونه کشته شدند؟”

جنایت سرنگونی هواپیمای مسافربری را محکوم می‌کنیم! از مبارزات اعتراضی مردم علیه رژیم جمهوری اسلامی پشتیبانی می کنیم!

شنبه ۲۸ دی، ۱۳۹۸-۲۰۲۰-۰۱-۱۸-SOS Iran- فاجعه‌ی سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراین دقایقی بعد از پرواز از فرودگاه تهران، توسط سپاه پاسداران، جنایتی آشکار است. جنایتی که به قتل ۱۷۶ تن مسافر و خدمه‌ی این هواپیما منجر شد و همگان را در بهت و حیرت فرو برد. سرنگونی این هواپیما بعد از موشک‌پرانی رژیم علیه پایگاه‌های آمریکا در عراق صورت گرفت. موشک‌پرانی ای که در عراق و پایگاه آمریکائی‌ها کشته‌ای نداشت، اما در خود کشور منجر به قتل ۱۷۶ تن شد.  ادامه خواندن “جنایت سرنگونی هواپیمای مسافربری را محکوم می‌کنیم! از مبارزات اعتراضی مردم علیه رژیم جمهوری اسلامی پشتیبانی می کنیم!”

آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی تبرئه شدند 

آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی وکلای دادگستری

سه شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۸-۲۰۲۰-۰۱-۲۸-SOS Iran- آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی که پیشتر از سوی دادگاه انقلاب به ۶ سال حبس محکوم شده بودند، با حکم دادگاه تجدید نظر از اتهامات تبرئه شدند. ابوذر نصراللهی وکیل مدافع آرش کیخسروی روز سه شنبه با اعلام این خبر به ایرنا گفت: موکلم و قاسم شعله سعدی یکی دیگر از وکلای دادگستری ۲۷ مرداد سال گذشته مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت شدند و برای آنها پرونده قضایی تشکیل شد.

ادامه خواندن “آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی تبرئه شدند “

 بازداشت شش شهروند همزمان با آزادی شش شهروند بازداشت شده در شهرهای مختلف 

سه شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۸-۲۰۲۰-۰۱-۲۸-SOSIran- طی روزهای گذشته شش شهروند به صورت جداگانه در شهرهای کرمانشاه، ارومیه، سنندج، کامیاران و شاهین‌دژ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند. همزمان شش شهروند بازداشت‌شده در شهرهای ایلام، مریوان، کرمانشاه و سنندج پس از اتمام مراحل بازجویی با تودیع قرار وثیقه‌ موقتا آزاد شده‌اند.

ادامه خواندن ” بازداشت شش شهروند همزمان با آزادی شش شهروند بازداشت شده در شهرهای مختلف “

 رهایی ۳ زندانی از اعدام همزمان با صدور حکم اعدام برای یک زندانی 

دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸-۲۰۲۰-۰۱-۲۷-SOS Iran- سه زندانی در استان های آذربایجان غربی، فارس و گلستان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند. همچنین در خبری دیگر، یک زندانی محبوس در زندان قزلحصار که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در پرونده ای دیگر به اتهام “قتل” هم بندی خود بار دیگر توسط شعبه یک دادگاه کیفری استان البرز به اعدام محکوم شد.

ادامه خواندن ” رهایی ۳ زندانی از اعدام همزمان با صدور حکم اعدام برای یک زندانی “

 رهایی از اعدام دو زندانی در ارومیه و زنجان 

دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ -۲۰۲۰-۰۱-۲۰-SOS Iran- دو زندانی در ارومیه و زنجان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند. به گزارش هرانا، یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

ادامه خواندن ” رهایی از اعدام دو زندانی در ارومیه و زنجان “

 اعتراضات دیماه ۹۸؛ بازداشت علی فرمانی در شیراز 

علی فرمانی

دوشنبه ۳۰ دی SOS Iran-2020-01-20-1398– روز یک‌شنبه ۲۲ دی ماه، علی فرمانی، صدابردار و فیلم‌ساز اهل شیراز توسط نیروهای اطلاعات سپاه این شهر بازداشت شده است. بازداشت وی در جریان تجمعات مردمی در معالی آباد شیراز و ابراز همدردی با خانواده قربانیان شلیک پدافند و سقوط مرگبار هواپیمای مسافربری توسط نیروهای سپاه صورت گرفته است.

ادامه خواندن ” اعتراضات دیماه ۹۸؛ بازداشت علی فرمانی در شیراز “

 بازداشت شدگان روز کارگر؛ حسن سعیدی جهت اجرای حکم حبس احضار شد/ سند 

حسن سعیدی، از بازداشت شدگان روز کارگر و عضو سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

دوشنبه ۳۰ دی SOS Iran-2020-01-20-1398 – حسن سعیدی، از بازداشت شدگان روز کارگر و عضو سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه جهت اجرای حکم به شعبه ۱ دادسرای ناحیه ۳۳ تهران احضار شد. آقای سعیدی پیشتر به ۵ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت استفاده از وسایل مخابراتی هوشمند و عضویت در احزاب و گروه های و دستجات سیاسی و اجتماعی محکوم شده بود.

ادامه خواندن ” بازداشت شدگان روز کارگر؛ حسن سعیدی جهت اجرای حکم حبس احضار شد/ سند “

 یک زندانی در زندان مشهد اعدام شد 

دوشنبه ۳۰ دی  SOS Iran-2020-01-20-1398 – روز سه شنبه ۲۴ دی ماه، یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” توسط شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی به اعدام محکوم شده بود، در زندان مرکزی مشهد اعدام شد.

ادامه خواندن ” یک زندانی در زندان مشهد اعدام شد “

 اعتراضات آبان ۹۸؛ قرار بازداشت جعفر ابراهیمی، تمدید شد 

جعفر ابراهیمی، معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران

یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸۲۰۲۰-۰۱-۱۹–SOS Iran- قرار بازداشت جعفر ابراهیمی، معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران مجددا تمدید شد. وی پیشتر در تاریخ ۵ دی ماه، مصادف با چهلم کشته شدگان اعتراضات آبان در بهشت سکینه کرج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود. قرار بازداشت این فعال صنفی در حالی تمدید شده است که وی دارای بیماری گوارشی حاد بوده و داروی خاص مصرف می‌کند.

ادامه خواندن ” اعتراضات آبان ۹۸؛ قرار بازداشت جعفر ابراهیمی، تمدید شد “