شکنجه و بلاتکلیفی؛ پنجمین سال حبس حمید راست بالا در زندان وکیل آباد مشهد

جمعه ۱۷ مرداد، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۸-۰۷-SOS Iran- حمید راست بالا، شهروند سنی مذهب اهل استان گلستان با گذشت بیش از ۵ سال کماکان در زندان وکیل آباد مشهد به صورت بلاتکلیف در بازداشت بسر می‌برد. آقای راست بالا در تاریخ ۱۸ تیر ۹۴ توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و با پایان دوره بازجویی پس از حدود ۶ ماه به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد. پرونده این شهروند در دیوان عالی کشور در انتظار تصمیم گیری است. آقای راست بالا با نوشتن یادداشتی که در ادامه می آید به شرح دوره بازجویی و فشار ماموران امنیتی به وی برای اخذ اعتراف تلویزیونی پرداخته است. او در قسمتی از نامه خود در شرح شکنجه ها می گوید ” چند نفر از ما با پاشیدن اسپری فلفل به محل آلت تناسلی و مقعد مورد شکنجه‌های جنسی قرار گرفتیم.”

مشکلات عدیده پزشکی؛ تداوم اعتصاب غذای زرتشت احمدی راغب در زندان تهران بزرگ

 زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی زندانی در زندان تهران بزرگ

جمعه ۱۷ مرداد، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۸-۰۷-SOS Iran- زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی زندانی در زندان تهران بزرگ امروز جمعه ۱۷ مرداد در حالی پنجاه و چهارمین روز از اعتصاب غذای خود را سپری می‌کند که در مدت اعتصاب با ۱۲ کیلوگرم کاهش وزن و مشکلات عدیده جسمی مواجه شده است. آقای احمدی راغب اردیبهشت ۹۶ توسط دادگاه انقلاب شهریار به ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شد و روز دوشنبه ۲۶ خرداد جهت تحمل حبس بازداشت و اقدام به اعتصاب غذا کرد. بازداشت این فعال مدنی در حالی صورت گرفت که وی پیشتر در این خصوص درخواست تجدیدنظرخواهی کرده و با گذشت ۳ سال به درخواست او پاسخی داده نشد.

چهار نوکیش مسیحی در رشت مجموعا به ۱۳ سال حبس محکوم شدند

جمعه ۱۷ مرداد، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۸-۰۷-SOS Iran-  رامین حسن پور، هادی رحیمی، کاترین سجادپور و سکینه بهجتی چهار نوکیش مسیحی اهل شهرستان رشت مجموعاً به تحمل ۱۳ سال حبس تعزیری محکوم شدند. به گزارش هرانا، به نقل از ماده ۱۸، چهار نوکیش مسیحی اهل شهرستان رشت به تحمل حبس محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، رامین حسن پور به پنج سال حبس تعزیری و مسلم رحیمی (هادی) به تحمل چهار سال حبس تعزیری محکوم شدند. کاترین سجادپور (سعیده) همسر آقای حسن پور و سکینه بهجتی (مهری) نیز هر کدام به تحمل دوسال حبس تعزیری محکوم شدند.

یک زندانی در زندان رشت اعدام شد

جمعه ۱۷ مرداد، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۸-۰۷-SOS Iran- سحرگاه روز پنجشنبه ۱۶ مرداد، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان مرکزی رشت به اجرا در آمد. به گزارش هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، روز پنجشنبه ۱۶ مردادماه ۱۳۹۹، یک زندانی در زندان مرکزی رشت اعدام شد.