رهایی یک زندانی از اعدام در اسفراین

سه شنبه ۰۷ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۱-۲۶-SOS Iran- یک زندانی در شهر اسفراین که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. به گزارش هرانا به نقل از رکنا، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اسفراین، از رهایی یک زندانی محکوم به اعدام در این شهرستان خبر داد. ادامه خواندن “رهایی یک زندانی از اعدام در اسفراین”

موج فشار بر فعالان کرد؛ ۷۶ بازداشت و احضار طی هفته های اخیر

سه شنبه ۰۷ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۱-۲۶-SOS Iran- طی هفته های اخیر شهرهای مختلف استان کردستان و دیگر شهرهای کردنشین غرب کشور شاهد موج جدیدی از بازداشت، احضار و فشارهای قضایی و امنیتی بر شهروندان و فعالان کرد بوده است. طی  روزهای گذشته دستکم ۱۲ شهروند دیگر در شهرهای بوکان، پیرانشهر، نقده، سنندج، سقز و مریوان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند که با احتساب این افراد، تعداد بازداشت و یا احضار شدگان در مناطق کرد نشین کشور طی هفته های اخیر دستکم به ۷۶ نفر رسید. ادامه خواندن “موج فشار بر فعالان کرد؛ ۷۶ بازداشت و احضار طی هفته های اخیر”

نجمه میرآخورلی به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد

نجمه (نادیا) میرآخورلی

سه شنبه ۰۷ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۱-۲۶-SOS Iran- نجمه (نادیا) میرآخورلی، شهروند ۶۱ ساله ساکن تهران توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. خانم میرآخورلی در تاریخ ۲۸ آبان‌ماه ۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه و در منزل شخصی خود بازداشت و در تاریخ ۳ دیماه همان سال با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. ادامه خواندن “نجمه میرآخورلی به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد”