آرش جوهری، فعال کارگری به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شد

پنجشنبه ۲۵ دی، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۱-۱۴-SOS Iran- آرش جوهری، فعال کارگری توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. آقای جوهری که در تاریخ ۱۵ مهرماه امسال توسط ماموران اطلاعات سپاه در تهران بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند دو الف زندان اوین منتقل شد، هم اکنون در بند عمومی زندان اوین بسر می‌برد. در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۱۰ سال حبس برای وی قابل اجرا خواهد بود. ادامه خواندن “آرش جوهری، فعال کارگری به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شد”

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان زابل

پنجشنبه ۲۵ دی، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۱-۱۴-SOS Iran-  سحرگاه روز چهارشنبه ۲۴ دی ماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود در زندان زابل به اجرا درآمد. به گزارش هرانا به نقل از رسانک، روز چهارشنبه ۲۴ دی ماه، حکم اعدام یک زندانی در زندان زابل به اجرا درآمد. ادامه خواندن “اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان زابل”

اعتصاب غذای یوسف کاری در زندان اردبیل

پنجشنبه ۲۵ دی، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۱-۱۴-SOS Iran- یوسف کاری، فعال ترک (آذربایجانی) در زندان اردبیل، از روز چهارشنبه ۲۴ دیماه، اعتصاب غذا کرده است. اعتصاب غذای آقای کاری در اعتراض به بدرفتاری دادیار ناظر بر زندان و بی‌توجهی مسئولان نسبت به حقوق زندانیان سیاسی محبوس در این زندان صورت گرفته است. ادامه خواندن “اعتصاب غذای یوسف کاری در زندان اردبیل”

اجرای حکم اعدام ۲ برادر زندانی در زندان اردبیل

پنجشنبه ۲۵ دی، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۱-۱۳-SOS Iran- سحرگاه روز چهارشنبه ۲۴ دیماه، حکم اعدام ۲ زندانی که نسبت برادری با یکدیگر دارند و پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، در زندان اردبیل به اجرا درآمد. ادامه خواندن “اجرای حکم اعدام ۲ برادر زندانی در زندان اردبیل”

“گزارش جهان ۲۰۲۱” دیده‌بان حقوق بشر: افزایش سرکوب در ایران

پنجشنبه ۲۵ دی، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۱-۱۴-SOS Iran- دیده‌بان حقوق بشر در “گزارش جهان ۲۰۲۱ ” خود از افزایش شدت سرکوب و فشار بر فعالان مدنی، وکلا، مدافعان حقوق بشر، و معترضان به بی‌حقوقی و فساد در ایران گفته است. گزارش در۷۶۱ صفحه منتشر شده و به بیش از ۱۰۰ کشور پرداخته است. ادامه خواندن ““گزارش جهان ۲۰۲۱” دیده‌بان حقوق بشر: افزایش سرکوب در ایران”