‎ئاسو رستمی با قرار وثیقه آزاد شد

دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۱۵-IranSOS- ئاسو رستمی، فعال مدنی و اجتماعی زندانی پس از شانزده ماه، امروز با قرار وثیقه از بند هشت زندان اوین آزاد شد. به گزارش هرانا، ئاسو رستمی فعال مدنی، روز چهارشنبه ۱۶ مهر ماه پس از برگزاری تجمع در مقابل دفتر سازمان ملل در حمایت از کوبانی به همراه چند فعال مدنی دیگر بازداشت شد و پس از طی دوران انفرادی و بازجویی به بند هشت زندان اوین منتقل شد.

ادامه خواندن “‎ئاسو رستمی با قرار وثیقه آزاد شد”

‎گزارش دیده‌بان حقوق بشر درباره بازداشت دوملیتی‌ها

دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۱۵-IranSOS- سازمان دیده‌بان حقوق بشر با انتشار گزارشی دستگیری بهمن دارالشفایی را نشان‌دهنده خطری اعلام کرد که افراد دوملیتی پس از بازگشت به ایران با آن مواجه هستند. به گزارش هرانا، به جز  بهمن دارالشفایی، در این گزارش که بیست و ششم بهمن منتشر شده، به مصطفی عزیزی، سیامک نمازی، سراج الدین میردامادی و حسین نورانی نژاد نیز به عنوان تعدادی از ایرانیان دوملیتی اشاره شده است که پس از بازگشت به ایران بازداشت شده اند.

ادامه خواندن “‎گزارش دیده‌بان حقوق بشر درباره بازداشت دوملیتی‌ها”

‎آتنا دائمی به قید وثیقه آزاد شد

دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۱۵-IranSOS- آتنا دائمی فعال مدنی زندانی، پس از شانزده ماه بازداشت به قید وثیقه از بند زنان زندان اوین آزاد شد. به گزارش هرانا، آتنا دائمی ۲۷ ساله، بیست و نهم مهرماه سال ۹۳ بازداشت و ۸۶ روز در سلول انفرادی بند دو الف تحت بازجویی بود. خانم دائمی در تاریخ ۲۸ دی ماه ۱۳۹۳ پس از پایان بازجویی ها به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

ادامه خواندن “‎آتنا دائمی به قید وثیقه آزاد شد”