‎رضایت اولیا دم ۳۸ فقره پرونده قصاص در مازندران

چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۱۷-IranSOS- رئیس شوراهای حل اختلاف استان مازندران گفت که اعضای شورای حل اختلاف شعب ویژه امور زندانیان استان مازندران توانستند از نیمه دوم سال ۹۱ تاکنون ۳۸ فقره پرونده قصاص را با اخذ رضایت از اولیاء دم منتهی به صلح و سازش نمایند. به گزارش هرانا به نقل از دادگستری استان مازندران، عبدالرضا محبتی معاون قضائی و رئیس شوراهای حل اختلاف استان مازندران گفت که شورای حل اختلاف استان مازندران با همکاری سازمان زندانهای استان مازندران در ۸ حوزه ی قضائی استان که اداره زندان نیز در آنجا مستقر است شعبات مذکور تشکیل و آغاز بکار نموده است که پرونده های قصاص نفس به این شعبات ارجاع داده می شود.

‎رهایی از اعدام، ۸ سال پس از قتل در خیابان

چهار شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۱۷-IranSOS- مرد میانسال که هشت سال قبل به اتهام قتل بازداشت و به اعدام محکوم شده بود، پس از جلب رضایت اولیای دم دیروز از جنبه عمومی جرم محاکمه شد. به گزارش هرانا به نقل از فرهیختگان، مظفر ۶۰ساله سیزدهم اسفند ۸۶ وقتی همسر ۴۰ساله‌اش را سوار ماشین مرد غریبه در چهارراه کمالی دید وی را با ضربه‌های چاقو کشت و همسرش را هم زخمی کرد.

‎امیر امیرقلی به اشد مجازات محکوم شد

سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۱۶-IranSOS- امیر امیرقلی فعال دانشجویی سابق و زندانی سیاسی بند هشت زندان اوین، از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۲۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات و با تجمیع جرائم، حداکثر هفت سال و نیم از این مجازات قابلیت اجرا دارد.

Copyright © ۱۴۰۲ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال