‎دادگاه ۱۸ فعال مدنی امروز برگزار شد

سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۰۹-IranSOS- بیدادگاه ۱۸فعال مدنی امروز در شعبه بی۱۰۶۰ بیدادگاه کیفری دو تهران به ریاست قاضی طه دهقانی به اتهام «اخلال در نظم عمومی» محاکمه شدند. اغلب این فعالین مدنی روز شنبه سی آبان در یک تجمع مدنی مسالمت آمیز مقابل زندان اوین بازداشت شده بودند. به گزارش  هرانا، سیمین عیوض زاده، رضا ملک، هاشم زینالی، احسان خیبر، عادل عروجی، محسن حاصلی، محسن شجاع، خدیجه (لیلا) میرغفاری، اعظم نجفی، پروین سلیمانی، شرمین یمنی، سارا ساعی تعدادی از فعالینی هستند که امروز محاکمه شدند و منتظر رای دادگاه در چند روز آینده هستند.

ادامه خواندن “‎دادگاه ۱۸ فعال مدنی امروز برگزار شد”

‎تقاضای صدور حکم اعدام برای بابک زنجانی

سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۰۹-IranSOS- معاون دادستان تهران از شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی برای “متهمان پرونده نفتی” درخواست اشد مجازات کرد. اشد مجازات برای اتهام «افساد فی الارض» اعدام است. به گزارش هرانا به نقل از تسنیم، رضا نجفی در بیست‌وپنجمین جلسه محاکمه متهمان پرونده نفتی از قاضی خواست که بر اساس مستندات موجود و اینکه متهمان پرونده نفتی تا کنون هیچ اقدامی برای اثبات حسن نیت خود نکرده‌اند، برای هر سه متهم پرونده اشد مجازات در نظر گرفته شود.

ادامه خواندن “‎تقاضای صدور حکم اعدام برای بابک زنجانی”

‎زنجانی: نه تنها اخلال نکردم بلکه نهایت خدمت را به کشور کردم

سه‌شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۰۹-IranSOS- بیست‌وپنجمین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان نفتی صبح امروز (سه‌شنبه) در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی و به صورت علنی برگزار شد. به گزارش (ایسنا)،‌ جلسه دادگاه حدود ساعت ۹ صبح با قرائت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.

ادامه خواندن “‎زنجانی: نه تنها اخلال نکردم بلکه نهایت خدمت را به کشور کردم”

‎ازدواج کودکان؛ بیراهه‌ای که به تباهی ختم می‌شود

سه‌شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۰۹-IranSOS- ازدواج‌های زودرس و نامطلوب که از روی اجبار یا از سر ناچاری انجام می‌شود به مثابه از چاله به چاه افتادن است، بیراهه‌ای که به تباهی ختم می‌شود و هزینه‌های گزاف بی‌توجهی نسبت به این مسئله بر دوش تمام افراد جامعه خواهد بود.

ادامه خواندن “‎ازدواج کودکان؛ بیراهه‌ای که به تباهی ختم می‌شود”