بخشش، سرانجام پرونده قتل در اسلامشهر

چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۵-۰۴-IranSOS- جوانی که ۲ سال قبل در جریان یک نزاع دسته‌جمعی جوان دیگری را با ضربه قمه از پا در آورده بود در شرایطی که با قطعی شدن حکم قصاص‌اش در دیوان عالی کشور در یک قدمی چوبه دار قرار داشت با اعلام رضایت اولیای دم از مرگ نجات یافت. به گزارش هرانا به نقل از همشهری، روز هفتم خردادماه سال ۹۳به مأموران آگاهی اسلامشهر خبر رسید جوانی به‌دلیل اصابت جسم برنده به گردنش جان خود را از دست داده است. با انتقال جسد مقتول به پزشکی قانونی برادر او که هنگام وقوع جنایت در آنجا حاضر بود گفت جوانی به نام فرهاد برادرش را به قتل رسانده است.

حسین رونقی ملکی از زندان اوین آزاد شد

چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۵-۰۴-IranSOS- حسین رونقی ملکی فعال حقوق بشر و وبلاگنویس زندانی لحظاتی پیش از زندان اوین آزاد شد. به گزارش هرانا، حسین رونقی ملکی که از بیماری‌های مختلف رنج می برد از زندان اوین آزاد شد. حسین رونقی در این باره نوشت: “امروز با دستور و موافقت دادستانی و با تعویق یک ماهه حکم بدلیل عدم تحمل کیفر به مرخصی ۳۰ روزه آمدم. بعد از چهل و یک روز اعتصاب غذا و سختی های که پدر و مادرم متحمل شدند و فشار روانی حاکم بر خانواده و اطرافیان این امر محقق شد و امیدوارم که با درایت و کمک مسئولان این مشکل برای همیشه حل شود.”

از اهدای مدال «شهر پاریس» به زندانی سیاسی ایرانی استقبال میکنیم

پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۵-۰۴-IranSOS-  پاریس، ۳ مه ۲۰۱۶ – (۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵) فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر (FIDH) و سازمان‌های ایرانی عضو  آن ـ جامعه‌ی دفاع از حقوق بشر در ایران (LDDHI) و کانون مدافعان حقوق بشر (DHRC) ـ از اهدای مدال «شهر پاریس» به روزنامه‌نگاران تحت تعقیب در سراسر جهان، و در میان آنها نرگس محمدی ـ سخنگو و نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر ـ  استقبال می‌کنند.