اجرای حکم اعدام دستکم چهار زندانی در زندان قزلحصار کرج

سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۵-۰۳-IranSOS- سحرگاه امروز حکم اعدام دست‌کم چهار زندانی از جمله سه زندانی محکوم به اعدام با جرایم مربوط به مواد مخدر از زندان قزلحصار و یک زندانی با حکم و اتهام مشابه از زندان تهران بزرگ (فشافویه) در زندان قزلحصار کرج اجرا شد. به گزارش هرانا، امروز سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۵ دست‌کم چهار زندانی محکوم به اعدام از زندان‌های قزلحصار و فشافویه با اتهامات مربوط به مواد مخدر در واحد یک زندان قزلحصار کرج به دار آویخته شدند.

دستگیری ۹ نفر در رابطه با یک گروه واتس آپی

سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۵-۰۳-IranSOS- فرمانده انتظامی شهرستان آباده فارس از دستگیری گروهی که در فضای مجازی از طریق واتس آپ فعالیت داشتند و خود را “مثبت هجده” می نامیدند، توسط پلیس فتا خبر داد. این افراد متهم هستند تصاویر و فیلم های غیراخلاقی را در گروه ۲۰۰ نفری خود منتشر کرده اند. به گزارش هرانا به نقل از برنا، سرهنگ “اسماعیل زراعتیان” گفت: “برابر رصدها و پایش فنی صورت گرفته در فضای مجازی توسط پلیس فتا شهرستان آباده با استفاده از منابع و مخبرین مشخص شد افرادی ناشناس گروهی را در شبکه اجتماعی واتس آپ در این شهرستان راه اندازی کرده و اقدام به ارسال مطالب و تصاویر غیراخلاقی می کنند”.

انتقال عبدالفتاح سلطانی به بهداری زندان اوین

سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۵-۰۴-IranSOS- ساعاتی پیش عبدالفتاح سلطانی، وکیل زندانی با احساس سوزش و تپش شدید قلب توسط اورژانش به بهداری زندان اوین منتقل شد. به گزارش هرانا، ساعاتی پیش آقای عبدالفتاح سلطانی، وکیل و فعال حقوق بشر محبوس در زندان اوین با احساس سوزش در ناحیه سینه و تپش شدید قلب توسط اورژانس زندان به بهداری اوین منتقل شد، از حال عمومی او پس از انتقال خبری در دست نیست.

سال گذشته؛ ازدواج ۱۱۴ دختر زیر ۱۵ سال در اهر

سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۵-۰۴-IranSOS- رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان اهر از توابع استان آذربایجان شرقی، گفت که سال گذشته ازدواج ۱۱۴ دختر زیر ۱۵ سال سن در شهرستان اهر ثبت‌شده است. به گزارش هرانا به نقل از تسنیم، ابراهیم نیک نظر بابیان اینکه بیشترین آمار ازدواج با ۱۸۶ مورد طی ۱۲ ماهه در شهریورماه سال گذشته در اهر به ثبت رسیده است، خاطرنشان کرد: “درمجموع ازدواج‌های ثبت در شهرستان اهر به یک هزار و ۶۳۶ مورد می‌رسد که در مقایسه با سال قبل آن با افزایش ۱۲ درصدی مواجه بودیم”.

قانون مجازات اسلامی در حال اصلاح و بازنگری کلی است

سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۵-۰۳-IranSOS- مشاور معاون حقوقی قوه قضاییه با بیان اینکه قانون مجازات اسلامی به عنوان مهمترین قانون جزایی کشور، قانونی سرنوشت‌ساز است، اظهار کرد که با توجه به سرنوشت‌ساز بودن این قانون، با حساسیت بالایی مشغول بازنگری آن هستیم. به گزارش هرانا به نقل از روابط عمومی معاونت حقوقی قوه قضاییه، محمدرضا ساکی با اشاره به اینکه حدود نزدیک به یک سال است که بازنگری و اصلاح قانون مجازات اسلامی در ابعاد مختلف در دستور کار معاونت حقوقی قرار گرفته است، گفت: “با تشکیل کارگروه‌های تخصصی متشکل از قضات عالی‌رتبه و استادان برجسته دانشگاه که صاحب تالیف و کرسی‌های دانشگاهی هستند، در حال اصلاح این قانون هستیم”.

آتنا فرقدانی از زندان اوین آزاد شد / تصاویر

 

 

 

سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۵-۰۳-IranSOS-  آتنا فرقدانی کارتونیست و فعال مدنی، ساعتی پیش با پایان محکومیتش از زندان اوین آزاد شد. به گزارش هرانا، محمد مقیمی وکیل وی طی اعلام این خبر گفت که آتنا فرقدانی امروز چهاردهم اردیبهشت ماه، با پایان محکومیتش از زندان اوین آزاد شد. هرانا پیشتر گزارش کرده بود که محکومیت ۱۲ سال و ۹ ماه زندان تعزیری آتنا فرقدانی هنرمند زندانی در بند نسوان اوین توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران نقض و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران» به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد که این محکومیت با احتساب مدت بازداشت و زندان وی در تاریخ ۲۲ اردیبهشت‌ماه سال جاری پایان یافته و نامبرده از زندان اوین آزاد خواهد شد.

زنده باد اول ماه مه! جلوه¬ای از آگاهی وعمل تاریخی طبقه کارگر

 

 

 

سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۵-۰۳-IranSOS- تاریخ مبارزه طبقاتی تاکنون حاکی از پیکارهای خونین بین طبقات استثمارکننده واستثمارشونده بوده­است. اول ماه مه یادآور و بزرگداشت اولین حرکت مستقل مبارزاتی کارگران علیه سرمایه­داران درطول این نبرد طبقاتی است. این روز با گذشت سالیان دراز، همچنان کانونی زاینده وپرانرژی است که راه مبارزه استثمارشدگان وستمدیدگان را در عصر امپریالیسم نشان می­دهد. پرولتاریا همچون طبقه­ای و بدلیل وضع ویژه خود و بقول مارکس «بندهای ریشه­ایش» به خاطر اینکه «نه ازستم خاصی، بلکه ازستم عام که به ضد او دایمی شده­است رنج می برد»، نقش برجسته­ و انقلابی در مبارزه طبقاتی برای ازبین بردن کامل استثمار و سرکوب و رهائی کامل انسان برعهده دارد. به‌همین دلیل منادیان سرمایه ازجمله سوسیال دمکراتها و رویزیونیست­ها تمامی توان وهوش خود را بکار می­گیرند، تا این روز تاریخی جهش آگاهی وعمل انقلابی پرولتاریا را به جشن ساده­ای تنزل داده، آن را تحریف و از محتوی انقلابی خالی کنند.