بیانیه زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج: اعدام ها را متوقف کنید

پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۸-۰۴-IranSOS- جمعی از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج در واکنش به اعدام دسته جمعی زندانیان سنی مذهب این زندان و همینطور انتقال سه تن دیگر از زندانیان سیاسی به نقطه ای نامعلوم، نامه ای به  دبیر کل سازمان ملل محتد نوشتند و ضمن اعلام اعتصاب غذای خود از وی خواستند برای توقف اعدام ها در ایران تلاش کند. به گزارش هرانا، در پی انتقال سه زندانی سیاسی به نامهای صالح کهندل، پیروزمنصوری وافشین بایمانی، جمعی از زندانیان زندان رجایی شهر کرج در نامه ای به  دبیر کل ملل محتد، شورای حقوق بشر سازمان ملل، با اشاره به اعدام های دسته جمعی اخیر در این زندان، خواستار توقف اعدام ها شدند.

اطلاعیه کانون مدافعان حقوق بشر در خصوص «اعدامهای دسته جمعی» اخیر

پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۸-۰۶-IranSOS- کانون مدافعان حقوق بشر در پی اعدام‌های دسته‌جمعی تعدادی از هم‌وطنان، با صدور اطلاعیه‌ای مطبوعاتی با محکوم کردن این اقدام قوه قضاییه، آن را نشانه نبود عدالت دانست، چرا که به اعتقاد این سازمان مردم‌نهاد، اتهام‌های این افراد مبهم و نامشخص است. به گزارش هرانا، دادگستری استان کردستان، روز سه‌شنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۵ با صدور اطلاعیه‌ای از اعدام تعدادی از محکومان، بدون ذکر نام و تعداد خبر داد. رسانه‌های رسمی و غیر رسمی از اعدام حداقل بیست نفر از زندانیان خبر داده‌اند.

اعدام ۳ زندانی در زندان مرکزی سقز

پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۸-۰۴-IranSOS- سه زندانی که با اتهام قتل عمد و مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند در زندان مرکزی سقز بهدار آویخته شدند. به گزارش هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، روز چهارشنبه ۱۳ مرداد ماه ۳ زندانی در محوطه زندان مرکزی سقز از طریق چوبه دار اعدام شدند. این سه زندانیمصطفی سلیمزاده۲۳ ساله فرزند ابوبکر (با اتهام قتل عمد)،لقمان رشیدی۲۷ ساله فرزند طاهر (با اتهام مواد مخدر) وکاوه سهرابی۳۱ ساله فرزند حسن (با اتهام مواد مخدر) نام داشتند.

نامه اعتراضی ۱۴۰۰ تن از شهروندان در محکومیت ممنوعیت دوچرخه سواری بانوان در مریوان

پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۸-۰۴-IranSOS- هزار و چهارصد شهروند و فعال مدنی با امضا و انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به مسئولین مربوطه به ممنوعیت دوچرخه سواری بانوان در فضای عمومی در شهر مریوان اعتراض کردند. آنان خواستار لغو چنین ممنوعیتی و نگاه برابر به حقوق زنان شدند. به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ۱۴۰۰ شهروند و فعال مدنی با امضا و انتشار نامه ای خطال به مسئولان مربوطه به ممنوعیت دوچرخه سواری بانوان در مهاباد اعتراض کردند، متن کامل این نامه و اسامی امضاکنندگان که در اختیار هرانا قرار گرفته است را در ادامه بخوانید؛