اژه ای با تایید اعدام شهرام امیری اتهام وی را جاسوسی اعلام کرد

یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۸-۰۷-IranSOS- غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری روز جاری با تایید اعدام شهرام امیری اتهام وی را «جاسوسی» عنوان کرد و گفت حکم وی از ابتدا اعدام بوده است. به گزارش  هرانا، به نقل از ایلنا، غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست خبری خود با اعلام اینکه حکم شهرام امیری از ابتدا اعدام با اتهام جاسوسی بوده در مورد اعدام وی توضیح داد.

رهایی از چوبه دار چهار زندانی در کرمان و کرج

به گزارش هرانا به نقل از اداره کل زندانهای استان کرمان، دو زندانی محکوم به اعدام به ترتیب پس از تحمل ۱۳ و ۶ سال حبس با اخد رضایت اولیای دم، از زندان مرکزی کرمان آزاد شدند.

مدیر زندان مرکزی کرمان با اعلام این خبر گفت: “با پیگیری واحد مددکاری زندان مرکزی دو مددجو به جرم قتل عمد به ترتیب پس از تحمل ۱۳ و ۶ سال حبس با اخذ رضایت اولیای دم از زندان آزاد شدند”.

پرویز سلیمانی گفت: “همچنین واحد مددکاری زندان زمینه آزادی مددجو (من) که به جرم قتل عمد در زندان بسر می برد را هم در این ماه فراهم نموده است”.

آزادی زندانی محکوم به قصاص پس از۲۱ سال

به گزارش اداره کل زندانهای استان تهران، مدیر زندان رجایی شهر ضمن اعلام این خبر افزود: “با کوشش و همت واحد مددکاری زندان و همچنین کمک خیرین، یک زندانی محکوم به قصاص پس از ۲۱سال با رضایت اولیای دم از مرگ رهائی یافت”.

وی دراین رابطه گفت: “زندانی م.ق که متاهل و دارای دو فرزند بوده و از آذر ماه سال ۷۴ به جرم قتل عمد تا کنون در زندان بسر می برد، با پیگیری ها توسط عوامل مددکاری و همچنین کمک خیرین، پس از قریب به ۲۱ سال حبس ، مورد بخشش اولیای مقتول قرارگرفت”.

اعدام چهار زندانی در رشت

یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۸-۰۷-IranSOS- صبح روز گذشته چهار زندانی به اتهام “جرائم مواد مخدر” در زندان لاکان رشت به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا به نقل از صدا و سیما، رییس کل دادگستری گیلان گفت: “مردی ۲۶ ساله، اهل تنکابن مازندران به جرم حمل ۲ کیلو و ۹۰ گرم شیشه، مردی ۶۵ ساله اهل تبریز به جرم نگهداری ۳ کیلو ۷۰۰ گرم هروئین، مردی ۲۷ ساله اهل افغانستان، به جرم نگهداری ۹۸۵ گرم هرویین و مردی ۴۵ ساله، اهل رشت به جرم نگهداری ۹۸۰ گرم شیشه و ۱۰ گرم هرویین امروز به دار آویخته شدند”