تایید دست کم ۲۰ اعدام؛ گزارش تکمیلی از اعدام زندانیان سنی مذهب زندان رجایی شهر کرج

 

چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۸-۰۳-IranSOS- عدم اطلاع رسانی شفاف نهادهای قضاییامنیتی در مورد اجرای احکام اعدام زندانیان سنی مذهب زندان رجایی شهر کرج که روز دوشنبه به سلولهای انفرادی این زندان منتقل شده بودند باعث سردرگمی و گمانه زنی های بسیار درباره سرنوشت این افراد شد، در تازه ترین اظهار نظر دادستان کل کشور تعداد اعدام شدگان را ۲۰ تن عنوان کرده است. اعدام پرتعداد این زندانیان در نوع خود کم سابقه است.

محکوم به اعدام پس از ۲۱ سال از اعدام نجات یافت و آزاد شد

جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۸-۰۵-IranSOS-  مرد جوانی که همراه یکی از دوستانش زن میانسالی را ۲۱ سال قبل به قتل رسانده بود و به اعدام محکوم شده بود با گرفتن رضایت از اولیای دم از زندان آزاد شد. به گزارش هرانا به نقل از جوان آنلاین، نخستین برگ این پرونده ۲۱ سال قبل از سوی مأموران پلیس ورق خورد. ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه شامگاه ۳۱ فروردین ماه سال ۷۴ بود که مأموران پلیس پایتخت از قتل زنی میانسال در خانهاش با خبر و راهی محل شدند.

 

اعدام یک زندانی در زندان تایباد

۱۳ مرداد ۱۳۹۵۲۰۱۶-۲۰۱۶-۰۸-۰۳-IranSOS- سحرگاه امروز یک زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان تایباد در استان خراسان رضوی به دار آویخته شد. به گزارش هرانا، سحرگاه روز ۱۳ مردادماه یک زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان تایباد در استان خراسان رضوی به دار آویخته شد. هویت این زندانی توسط هرانا، «مجید نظری اهل مشهد» احراز شده که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود.

 

عفو بین الملل: اعدام نوجوانی دیگر در ایران، بیتوجه به میثاقهای جهانی

۱۳ مرداد ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۸-۰۳-IranSOS- سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید یک متهم در نوجوانی، اخیرا در زندان اراک اعدام شده‌است. این سازمان با انتقاد شدید از ادامه اعدام متهمان در نوجوانی، می‌گوید «شور و شوق زننده» مقام‌های قضایی ایران برای این کار، نشان می‌دهد بی‌توجهی آنها به قوانین بین‌المللی ادامه دارد.