در گرامی­داشت یاد ایرج عزیز (کاک اسماعیل)

زنده یاد رفیق ایرج کشکولی

چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت، ۱۳۹۹–SOS Iran-

“نقدر ساچلارین رنگی قشنگ دیر” ایرج

“آخ ساچین داهی رنگی یوخ دور” بلقیس

“یوخ یوخ چوخ قشنگ دیر” ایرج

آخرین جملات ایرج به همسرش ! *

هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق

ثبت است بر جریده عالم دوام ما

ایرج کشکولی روز ۱۴ اردیبهشت­ماه ۱۳۹۹ در حومه پاریس از میان ما رفت. این روز مصادف است با سالگرد کشته شدن دو تن از رفقای­اش خسرو صفائی و گرسیوز برومند.(اردیبهشت ۱۳۵۵)

بیاد گرسيوز برومند (گرسى)

چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۵-۰۶-SOS Iran- باقر مرتضوی: ۴۴ سال پیش “ساواک”، سازمان امنیت رژیم جنایتکار پهلوی رفیق­مان گودرز برومند را دستگیر و زیر شکنجه­های وحشیانه کشتند. نه فراموش می­کنیم و نه می­بخشیم

گرسيوز برومند (گرسى) در سال ١٣٢٢ در محله امامزاده شهر جهرم در خانواده‌ای متوسط زاده شد. از همان اوان کودکی فقر دیگران را بر نمی­تابید و از نابرابری‌ها رنج می­برد. حتی حاضر بود پیراهنی را که به تن داشت بر سبیل کمک به کسی که بیش از او نیاز داشت، ببخشد. نقل است در روزگاری که هنوز به دبیرستان راه نیافته بود، در شبی زمستانی، نیمی از لباس‌های خود را به انسان مستمندی که از سرما به خانواده گرسیوز رجوع کرده بود بخشید و خود نیمه‌عریان ماند.

بیاد خسرو صفایى

چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۵-۰۶-SOS Iran-  باقر مرتضوی: خسرو صفایى در سال ١٣١۴ در یک خانواده متوسط در سمنان به دنیا آمد. پانزده ساله بود که به سازمان جوانان حزب توده پیوست و به زودی به یکى از کادرهاى برجسته آن تشکیلات بدل شد.

خسرو با تشدید دیکتاتورى در سال ١٣٣٧ براى ادامه تحصیل به ایتالیا رفت و در دانشگاه معمارى رم ثبت نام نمود. ورود او به ایتالیا، مقارن با زمانى بود که کنفدراسیون محصلین ودانشجویان ایرانى مراحل تکوین اولیه خود را مى­گذراند و صفائى خیلی زود به یکى از عناصر فعال کنفدراسیون تبدیل شد و به عضویت در رهبرى فدراسیون دانشجویان ایرانى در ایتالیا در آمد.