اعتراضات آبان ۹۸؛ دادگاه تجدیدنظر روزبه پیری را به حبس محکوم کرد

پنجشنبه ۰۱ خرداد، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۵-۲۱-SOS Iran- روزبه پیری، شهروند اهل تبریز و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری سال ۹۸ موسوم به “اعتراضات آبان ماه”، توسط شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی به ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم شد. آقای پیری پیشتر در مرحله بدوی توسط شعبه ۲ انقلاب تبریز به ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

پلمب ۲۲ واحد صنفی در استان مرکزی

پنجشنبه ۰۱ خرداد، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۵-۲۱-SOS Iran- رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس استان مرکزی از پلمب ۲۲ واحد صنفی در پنج روز اخیر به دلیل آنچه “رعایت نکردن موازین شرعی در ماه رمضان” خوانده، خبر داد.

طی سال گذشته؛ رهایی ۴۲ زندانی از اعدام در کرمانشاه

پنجشنبه ۰۱ خرداد، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۵-۲۱-SOS Iran- به گزارش میزان، جبار تجری، رییس شورای حل اختلاف کرمانشاه گفت: “با تلاش‌ها و پیگیری‌های اعضای شورای حل اختلاف استان کرمانشاه در سال گذشته و با برگزاری جلسات متوالی با اولیای دم، ۴٢ خانواده از حق شرعی و قانونی خود گذشت کردند”.

رهایی یک زندانی از اعدام در زنجان

پنجشنبه ۰۱ خرداد، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۵-۲۱-SOS Iran- یک زندانی در زنجان که پیشتر از بابت اتهام «قتل» به اعدام محکوم شده بود، با رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. در خبری دیگر، رییس شورای حل اختلاف کرمانشاه از رهایی ۴۲ زندانی از اعدام طی سال ۹۸ خبر داد. به گفته وی از این تعداد، ۲۲ مورد با بخشش و رضایت اولیای دم و ۲۰ مورد نیز مشروط به پرداخت دیه صورت گرفته است.