‎ادامه اعتراض کارگران پیمانی البرز شرقی به ۴ ماه حقوق معوقه

دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۰۷-IranSOS- نزدیک به ۱۲۰ نفر از کارگران پیمانی «معدن زغال سنگ البرز شرقی» در اعتراض به دریافت نشدن معوقات مزدی خود از روز پنج شنبه ۱۲ شهریور ماه در محوطه معدن تجمع کرده‌اند. یک منبع آگاه در معدن البرز شرقی در این باره به ایلنا گفت: امروز (دوشنبه ۱۶ شهریورماه) سومین روزی است که کارگران پیمانکاری تونل برناکی منطقه طزره شاهرود در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات صنفیشان، کار در بخش‌های مختلف معدن را متوقف کرده‌اند.

‎ادامه تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران سامان کاشی

دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۰۷-IranSOS- در کارخانه سامان کاشی بروجرد به دلیل آنچه که کمبود منابع مالی عنوان می‌شود پرداخت مطالبات مزدی حدود ۲۷۹ کارگر در۴ ماه گذشته به تعویق افتاده است.
‎کارگران سامان کاشی در تماس با ایلنا با اعلام این مطلب گفته‌اند که به غیر از این طلب مزدی، کارگران دو ماه دستمزد  تیر و مرداد ماه سال ۹۲ را نیز از کارفرما طلب دارند.

‎خواست احقاق حق تحصیل کودکان مهاجر در کشور

دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۰۷-IranSOS- رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران گفت که تنها ۳۴۰ هزار نفر از یک و نیم میلیون پناهنده غیر رسمی افغانستانی مشغول به تحصیلند و جمعیت قابل توجهی نیز به واسطه عدم اجرای صحیح سیاست‌های اجرایی از تحصیل محروم مانده‌اند.

عبدالکریم لاهیجی: سخنان پورمحمدی، توجیه اعدام‌های سال ۶۷ است

دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۰۷-IranSOS- شیرین فامیلی: در بیست و هفتمین سالگرد کشتار زندانیان سیاسی عقیدتی، بویژه اعدام دسته جمعی آنها در شهریور سال ۶۷ در زندانهای جمهوری اسلامی ایران، به گزارش خبرگزاری ایرنا، مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری روزچهارشنبه یازدهم شهریورماه در دیداری با مدیران برخی رسانه ها از این کشتارها به عنوان «حوادٍث سال ۶۷» یاد کرد ودراین زمینه با اشاره به شرایط دوران جنگ هشت ساله ایران و عراق در کشورگفت: «شرایط سال ۶۷ هم، از بحث جنگ تحمیلی جدا نیست و حتما برای توضیح بیشتر نیاز به فرصت کافی است.»

‎انساندوستی مردم آلمان قابل تقدیر است

‎‎یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۰۶-IranSOS- حنیف حیدرنژاد: در شهرهای مختلف آلمان موج گسترده ای از کمک های مردمی در حمایت از پناه جویان بالا گرفته است. در دو هفته اخیر این موج بسیار بیشتر و گسترده تر هم شده است. در چند روز گذشته صدها نفر از ساکنین شهر مونیخ در مرکز ایستگاه قطار این شهر با دست زدن به استقبال پناه جویانی شتافتند که نمی خواستند به دلیل رفتارهای تحقیر آمیزی که با آنها شده بود در مجارستان بمانند. تنها در سه روز گذشته بیش از ۱۰ هزار نفر پناه جو با عبور از اتریش خود را به آلمان رسانده اند.