‎مدارس خودگران افغان / گزارش تصویری

تا قبل از رفع منع قانونی تحصیل کودکان افغان فاقد مدارک در ایران،مدارس خودگردان تنها چاره سوادآموزی این گروه بود. به گزارش هرانا به نقل از مهر، تا قبل از رفع منع قانونی تحصیل کودکان افغان فاقد مدارک در ایران،مدارس خودگردان تنها چاره سوادآموزی این گروه بود. امروزه این مدارس با تعدادکمتری دانش آموز نسبت به قبل درکنار مدارس ایرانی باقی مانده اند.

‎تأیید دوباره دو فوریت “طرح تابعیت” از سوی نمایندگان مجلس

سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۲۲-IranSOS- نمایندگان مجلس با سلب یک فوریت از دو فوریت “طرح اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی” و فرزندان شهدای غیرایرانی مخالفت کردند. به گزارش هرانا به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز “سه‌شنبه ۳۱ شهریور ماه” مجلس شورای اسلامی، با سلب یک فوریت از دو فوریت طرح اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی و فرزندان شهدای غیرایرانی مخالفت کردند.

‎بیانیه کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری در مورد آزار و اذیت فعالین کارگری و صنفی در ایران

سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۲۲-IranSOS- کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری “ITUC” طی بیانیه ای اعتراض خود را نسبت به آزار و اذیت فعالین کارگری و صنفی در ایران اعلام کرد. به گزارش هرانا به نقل از تارنمای حقوق معلم و کارگر کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری طی بیانیه ای مراتب اعتراض خود نسبت به وضعیت دشوار فعالان کارگری و صنفی در ایران را اعلام کرده است، متن کامل این بیانیه را در ادامه بخوانید:

‎فشار بر فعالان مدنی را متوقف کنید/ بیانیه جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی

سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۲۲-IranSOS- جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی ایران با انتشار بیانیه ای به موج اخیر برخورد با فعالان مدنی در کشور واکنش نشان داده و ضمن محکوم کردن آن خواستار اعاده دادرسی و آزادی محکوم شدگان و رسیدگی به وضعیت زندانیان مدنی که بصورت بلاتکلیف در زندان بسر می برند شدند.

‎آخرین گزارش از وضعیت معلمان دربند

سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۲۲-IranSOS- گزارشی از آخرین وضعیت معلمان زندانی را در اختیار خوانندگان قرار می دهد. به گزارش هرانا به نقل از حقوق معلم و کارگر، امروز سه شنبه سی و یکم شهریور ماه،  اسماعیل عبدی طی تماسی از اوین اعلام داشت، محمود بهشتی لنگرودی به اندرزگاه شماره ۷ منتقل شده است.