‎ماهواره نصب کنید، بازداشت می‌شوید!

‎یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۳۰-IranSOS- توبیخ و درج در پرونده در صورت بدحجابی، دوره آموزشی برای زنان با پوشش غیرشرعی، جزای نقدی و پرداخت جریمه، فقط بخشی از بندهایی است که در «طرح صیانت از حریم عفاف و حجاب» درج شده؛ طرحی که مرکز پژوهش‌های مجلس در بررسی کارشناسی‌اش کلیات آن را رد کرده و بند به بند آن را تحلیل و ارزیابی کرده است.

ادامه خواندن “‎ماهواره نصب کنید، بازداشت می‌شوید!”

شیرین عبادی: آقای روحانی مسوول بسیاری از حوادث است

پنجشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۲۷-IranSOS- کانون مدافعان حقوق بشر با انتشار گزارش مرداد ماه به بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران پرداخته و یادآور شده است که اجرا نکردن ماده ۱۳۴ اصلاحی قانون مجازات اسلامی از «مصادیق بازداشت‌های خودسرانه و سوء استفاده از اختیار است که خود جرم سنگینی علیه مسئولان قضایی است.» همچنین در مقدمه این گزارش می‌خوانیم: «دست مأموران امنیتی و دادگاه‌ها باز است تا متهمان سیاسی را متهمان امنیتی محسوب کرده و به شیوه‌ای خشن با آنان برخورد کنند.» گزارش منتشر شده حاکی است که طی ماه گذشته حداقل ۳۹ تن در ایران اعدام شده و دو مورد قطع دست و پا در مشهد صورت گرفته است. درباره این گزارش با شیرین عبادی، رئیس کانون مدافعان حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل سال ۲۰۰۳ میلادی گفتگو کردیم.

ادامه خواندن “شیرین عبادی: آقای روحانی مسوول بسیاری از حوادث است”

‎نماینده رهبر رژیم ایران در دانشگاه ها: دانشگاه ها حق برگزاری کنسرت را ندارند

پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۲۷-IranSOS- محمدیان رئیس نهاد نمایندگی رهبر در دانشگاه ها گفت که موضوع عدم برگزاری کنسرت در دانشگاه ها ابلاغ شده است. به گزارش هرانا به نقل از مهر، محمد محمدیان با اشاره به برخی تلاش های صورت گرفته در دانشگاه ها برای برگزاری کنسرت گفت: “برگزاری کنسرت در دانشگاه ها را جزو سیاست های فرهنگی وزارت علوم نمی دانیم و این موضوع به دانشگاه ها هم ابلاغ شده است و دانشگاه ها هم حق برگزاری کنسرت در محیط دانشگاه را ندارند”.

ادامه خواندن “‎نماینده رهبر رژیم ایران در دانشگاه ها: دانشگاه ها حق برگزاری کنسرت را ندارند”

‎رونمایی از دکل گمشده و رباینده‌اش + تصاویر

پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۲۷-IranSOS- نادر قاضی‌پور – نماینده مردم ارومیه در مجلس – مدارکی، که ادعا شده در خصوص عاملان پرونده دکل نفتی گمشده است، در اختیار خبرگزاری خانه ملت قرار داد. به گزارش ایسنا به نقل از «خانه ملت» این مدارک و تصاویر مربوط به آن به شرح زیر است:

ادامه خواندن “‎رونمایی از دکل گمشده و رباینده‌اش + تصاویر”

‎فساد مالی جدید دولت احمدی‌نژاد برملا شد

پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۲۷-IranSOS- درحالی که همچنان بحث درباره پرداخت یا عدم پرداخت پول نفت توسط بابک زنجانی ادامه دارد، دیروز یکی از نمایندگان مجلس از فساد مالی تازه‌ای در دولت مهرورز پرده‌برداری کرد. به گزارش ایسنا، روزنامه قانون در ادامه نوشت: این فساد جدید در زمانی افشا شده است که همچنان تکلیف اموال و پرداخت بدهی‌ها و رد دیون افرادی نظیر مه‌آفریدها و زنجانی‌ها در پرده‌ای از ابهام قرار دارد.

ادامه خواندن “‎فساد مالی جدید دولت احمدی‌نژاد برملا شد”

‎حیوانِ ناطقی که حیوان می‌آزارد… ‌

پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۲۷-IranSOS- حیوان‌آزاری مقوله‌ای است که صرفاً مربوط به حیوانات نمی‌شود و به محیط زیست آسیب نمی‌رساند و چه بسا حیوان‌آزاری زمینه انسان‌آزاری را فراهم می‌کند. به گزارش (ایسنا)- منطقه خراسان، حیوان‌دوستی یکی از ابعاد مهم انسانیت است و هیچ انسان سالمی از اقدام ناهنجار حیوان‌آزاری لذت نخواهد برد.

ادامه خواندن “‎حیوانِ ناطقی که حیوان می‌آزارد… ‌”