‎ناامنی روانی مهم‌ترین علت گرایش برخی از کارگران صنعتی به اعتیاد است

جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۱۱-IranSOS- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رژیم ایران ناامنی روانی را مهم‌ترین علت گرایش برخی از کارگران صنعتی به اعتیاد خواند و بر بالا رفتن حساسیت جامعه نسبت به اعتیاد تاکید کرد. به گزارش ایلنا، «علی ربیعی» در نهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد که در ‏مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار شد، با بیان اینکه حساسیت جامعه نسبت به اعتیاد کاهش یافته ‏است و اعتیاد رو به افزایش است، گفت:

‎کارگران معترض مس سرچمشه به کرمان بازگشتند

جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۱۱-IranSOS- کارگران معترض مس سرچشمه با وعده نهاد ریاست جمهوری مبنی بر پیگیری خواسته‌های صنفیشان روز گذشته به کرمان بازگشتند. یکی از کارگران معترض مس سرچشمه با اعلام این خبر به ایلنا گفت: به دنبال تجمعی که روز گذشته در مقابل ساختمان نهاد ریاست جمهوری داشتیم، یکی از مسئولان نهاد ریاست جمهوری گفت که برای روز شنبه جلسه‌ای در خصوص مشکلات کارگران پیمانکاری مس سرچشمه تشکیل شود.

‎کشته شدن یک کارگر معدن یال شمالی در حادثه کار

جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۱۱-IranSOS- شب گذشته یک کارگر شاغل در معدن زغال سنگ یال شمالی در طبس براثربرخورد با واگن حمل ذغال کشته شد. منابع خبری ایلنا درمعدن زغال سنگ یال شمالی می‌گویند که حوالی ساعت ۸ شب گذشته (چهارشنبه ۱۸ شهریور ماه) یکی از همکاران آنها حین انجام کار براثر برخورد با یکی از واگن‌های حمل زغال سنگ در جا کشته می‌شود.

‎آماری از اعتیاد دانشجویان دانشگاه‌های دولتی

جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۱۱-IranSOS- مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه ۳۰ درصد پسران و ۱۲ درصد دختران دانشگاه‌های دولتی کشور سیگار و قلیان مصرف می‌کنند، تصریح کرد: عصبانیت، پرخاشگری، عدم پایبندی به مذهب، افسردگی، هیجان طلبی و کمبود اعتماد به نفس از دلایلی است که منجر به تشویق دانشجویان به مصرف مواد می‌شود.

‎لزوم تفکیک‌جنسیتی برای کنسرت‌ها در قزوین

جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۱۱-IranSOS- عضو کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست‌های متعدد مردم مبنی بر جلوگیری از اختلاط در کنسرت‌ها گفت: استان قزوین ظرفیت برگزاری کنسرت مختلط را ندارد و به خواست مردم باید این کنسرت‌ها با شرایط ویژه‌ای برگزار شود.