راسیسم و مبارزه زندانیان در ایالات متحده آمریکا

دوشنبه ۰۶ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۲۸-IranSOS- شبکه سراسری فدرال آلمان”آزادی برای مومیا” یونی۲۰۱۵ – برخورد خشونت آمیزپلیس آمریکا باسیاهپوستان تاکنون قربانیان زیادی داشته است و مجرمین همواره بدون مجازات تبرئه و آزاد شده اند. این مسئله حتی درخارج از آمریکا هم موجب نگرانی و تعجب شده است. تنها درهمین سال، بیش از ۵۰۰ نفر در ایالات متحده آمریکا توسط پلیس به قتل رسیده اند. درشرایط کنونی جنبشهای اعتراضی در برابر این سرکوبهای سیاسی ابعاد گسترده ای نسبت به گذشته یافته است.

زینب جلالیان؛ ایجاد محدودیت در ملاقات در وضعیت بیماری

دوشنبه ۰۶ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۲۸-IranSOS- زینب جلالیان، زندانی سیاسی در وضعیتی هشتمین سال زندان خود را سپری میکند که با وجود بیماری چشم و عدم رسیدگی به آن با محدودیت در ملاقات های هفتگی در زندان نیز روبرو شده است. به گزارش هرانا، زینب جلالیان، زندانی سیاسی که هشتمین سال زندان خود را سپری میکند، در عین داشتن بیماری چشم و خطر نابینایی با محدودیت ملاقات های هفتگی خود نیز روبرو شده است.

‎گرامی مقدم به طور کامل بینایی خود را از دست داده است

دوشنبه ۰۶ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۲۹-IranSOS- در پی ناتوانی ماموران زندان اوین در تامین امنیت زندانیان سیاسی، سر سخن‌گوی حزب اعتماد ملی و مشاور مهدی کروبی برای دومین بار در زندان شکست. اسماعیل گرامی مقدم به طور کامل بینایی خود را از دست داده است. به گزارش هرانا به نقل از سحام، اسماعیل گرامی مقدم سخن‌گوی حزب اعتماد ملی که چندی پیش به دلیل نارسایی بینایی خود، با اصابت به جسم سخت، دچار شکستگی از ناحیه سر شده بود، مجددا به جسم سخت برخورد کرد و از ناحیه سر دچار شکستگی شد.

‎بخشش یک محکوم به اعدام پای چوبه دار در قزوین

دوشنبه ۰۶ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۲۸-IranSOS- یک زندانی متهم به “قتل”، با گذشت اولیای دم در پای چوبه دار بخشیده شد. به گزارش هرانا به نقل از ایسنا، فردی که در نزاع، دست به قتل فرد دیگری زده بود، سرانجام در پای چوبه‌ دار با اعلام رضایت و بخشش، از اجرای حکم قصاص نجات یافت.

بخشش یک محکوم به اعدام

دوشنبه ۰۶ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۲۸-IranSOS- یک زندانی زن که به اتهام “قتل”همسرش به اعدام محکوم شده بود، با رضایت خانواده اولیای دم، از چوبه دار رهایی یافت. به گزارش هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پنجم مرداد سال ۹۱ زن جوانی با مراجعه به پلیس از مفقود شدن همسرش خبر داد.

اعدام ۶ زندانی در یزد

دوشنبه ۰۶ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۲۸-IranSOS- دستکم شش زندانی اهل سیستان و بلوچستان در زندان یزد اعدام شدند. به گزارش هرانا به نقل از فعالین بلوچ، یک منبع مطلع در این زمینه گفت: “تشییع جنازه شش نفر از دو خانواده که روز چهارشنبه (۱ مهرماه) در یزد اعدام شدند در روز پنجشنبه همزمان با عید قربان در عیدگاه اهل سنت زاهدان برگزار شد”.