‎اعتراض ۱۰۰کارگر فولاد وچدن به پرداخت نشدن سه ماه و نیم طلب مزدی

چهارشنبه ۰۱ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۲۳-IranSOS- از ابتدای هفته جاری نزدیک به ۱۰۰کارگر شرکت فولاد و چدن درود در اعتراض به سه ونیم ماهه دستمزد پرداخت نشده دست از کار کشیدند. منابع خبری ایلنا در در مجتمع فولاد و چدن درود می‌گویند از صبح روز شنبه ۲۸ شهریورماه، نزدیک به ۱۰۰نفر از کارگران مجتمع فولاد و چدن درود، در اعتراض به آنچه نادیده گرفتن حقوق صنفی کارگران این مجتمع از سوی مدیریت عنوان شده دست از کار کشیده‌اند.

‎تعویق ۱۱ ماه حقوق کارگران دکل سپنتا بین الملل در اهواز

چهارشنبه ۰۱ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۲۳-IranSOS- پرداخت حقوق حدود ۳۰۰ کارگر دکل شرکت حفاری «سپنتا بین‌الملل» به دلیل آنچه «کمبود منابع مالی» ذکر می‌شود طی ۱۱ ماه اخیر به تعویق افتاده است. منابع کاگری ایلنا در اهواز با اعلام این خبر افزودند: کارگران یاد شده بصورت پیمانکاری برای شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب مشغول به کارند و به دلیل بدحسابی کارفرمای اصلی در یازده ماه گذشته پرداخت مطالبات مزدی آنها دچار تاخیر شود.

‎خرید قولنامه‌ای دختر یک ساله!

چهارشنبه ۰۱ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۲۳-IranSOS- هنوز چشمان دخترک معصوم در انتظار یافتن پدر و مادر واقعی‌اش اشک‌بار است؛ دختر کوچکی که دو سال قبل تصویرش در قاب دوربین خبرنگار خراسان نقش بست تا شاید او نیز آغوش گرم پدر و مهر مادر را حس کند، اما با گذشت چندین ماه از این ماجرا، هنوز چشمان مهلا به در شیرخوارگاه حضرت علی‌اصغر (ع) مشهد خیره مانده است شاید روزی خبری خوش، غبار از چهره غمگین او برگیرد.

ترکیه ‪-‬گروه‌های حقوق بشری خشونت رو به افزایش و نقض حقوق بشر در عملیات ضدتروریستی را به‌ شدت محکوم کردند

چهارشنبه ۰۱ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۲۳-IranSOS- پاریس ـ آنکارا ـ استانبول (۲۱ سپتامبر ۲۰۱۵) ـ شبکه حقوق بشر اروپایی مدیترانه، فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر، جامعه‌ی حقوق بشر (İHD) ترکیه، بنیاد حقوق بشر ترکیه (HRFT) و مجمع شهروندان هلسینکی از دولت ترکیه خواستند فوری خشونت را متوقف کند و از رعایت کامل تعهدات این کشور براساس حقوق بین‌المللی در اقدامات امنیتی اطمینان یابد. سازمان‌های ما به‌شدت از وضعیت روبه‌وخامت در ترکیه نگران هستند.

 

فراخوان کمونیستی!

چهارشنبه ۰۱ مهرماه ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۲۳-IranSOS- هادی میتروی: طبقهء کارگر ایران که بیش از یک قرن با سرمایه داری وابستهء ایران و ۳۷ سال با سرمایه داری اسلامی در نبرد شبانه روزی ست می رود تا با سرمایه های جهانی و سرمایه داری بومی پااندازش در ایران، یکجا روبرو شود. سرمایه داری بومی ایران که بمدّت نزدیک به ۴ دهه، با خیمه شب بازی های ضدّ امپریالیستی به حیات ننگین خویش ادامه داده است، می رود تا با پهن کردن فرش قرمز در مقابل سرمایه های جهانی حیات ننگین حاکمیّت سرمایه در ایران را طولانی تر کند.