‎دست‌کم یک زندانی در همدان اعدام شد

پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۰۸-IranSOS- دست‌کم یک زندانی روز چهارشنبه در زندان همدان به دار آویخته شد. گفته شده که تعداد اعدام‌شدگان بیش از یک تن بوده است. به گزارش منابع هرانا، یکی از این زندانیان، محمد جمالی فشی نام داشته که با جرائم مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود.

‎مردی در یکی از روستاهای خوی در ملأ عام اعدام شد

پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۰۷-IranSOS- یک وبسایت محلی، از قصاص یک محکوم در ملأ عام در یکی از روستاهای شهرستان خوی خبر داده است. به گزارش هرانا، وبسایت آذرنگاه گزارش کرده است که بامداد امروز یک متهم به “قتل”، در شهرستان خوی از توابع “استان آذربایجان غربی”، در ملاء عام به دار آویخته شد.

‎آتنا دائمی؛ پانزدهمین ماه بازداشت بدون حکم قطعی

پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۰۷-IranSOS- پرونده آتنا دائمی، فعال مدنی محبوس در زندان اوین همچنان بلاتکلیف است و با وجود ارجاع این پرونده به شعبه ۳۶ تجدیدنظر، به دلیل کمبود قاضی به این پرونده رسیدگی نمی شود. به گزارش هرانا، پرونده آتنا دائمی، فعال مدنی محبوس در زندان اوین همچنان بلاتکلیف است و پس از مراجعه به شعبه ۳۶ تجدیدنظر برای تعیین تکلیف این پرونده، به خانواده وی گفته شده که برای رسیدگی باید سه قاضی حضور داشته باشند و چون شعبه ۳۶ تجدیدنظر فعلا دو قاضی دارد، امکان رسیدگی به این پرونده فعلا مقدور نیست.

‎ارجاع پرونده سارا ساعی به دادگاه کیفری تهران

پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۰۷-IranSOS- پرونده سارا ساعی، از فعالان گروه “عرفان حلقه” به شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری دو تهران ارجاع شده است. به گزارش هرانا، پرونده سارا ساعی، از شاگردان محمد علی طاهری و از فعالان گروه عرفان حلقه به شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری دو تهران ارجاع شده است.

‎اعدام در ملاء عام در شبستر

پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۰۷-IranSOS- قبل از ظهر امروز، یک جوان به اتهام “قتل”، در شهرستان شبستر از توابع “استان آذربایجان شرقی”، در ملاء عام به دار آویخته شد. تصاویر زیر، اجرای این اعدام را روایت می کند.

‎سه زندانی در ارومیه اعدام شدند

پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۰۷-IranSOS- سه زندانی محکوم به اعدام، روز سه‌شنبه در زندان مرکزی ارومیه به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا، حکم اعدام سه زندانی با اتهامات مرتبط با “مواد مخدر”، سحرگاه روز سه شنبه مورخ پانزدهم دی‌ماه، در زندان مرکزی ارومیه اجرا شد.

‎اعدام سه متهم جرائم مواد مخدر در زندان مرکزی اردبیل

پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۰۷-IranSOS- سحرگاه امروز سه محکوم مرتبط با جرائم مواد مخدر، در زندان مرکزی اردبیل به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا به نقل از دادگستری استان اردبیل، ‫سه متهم “مواد مخدر” که حکم اعدام آنان از سوی دادگاه انقلاب اسلامی اردبیل صادر شده بود، پس از تأئید حکم توسط دادستان کل کشور و مخالفت کمسیون عفو با درخواست عفو آنان در دو مرحله و موافقت رئیس قوه قضائیه با اجرای حکم آنان طی مراحل قانونی، اجرای حکم، صبح امروز در زندان مرکزی اردبیل به اجراء گذاشته شد”‬.

‎کارگران پیمانکاری عسلویه روز گذشته تجمع کردند

پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۰۷-IranSOS- روز گذشته حدود ۴۰۰ نفر از کارگران پیمانکاری فاز ۱۹ عسلویه در اعتراض به معوقات مزدی دست از کار کشیدند و در محوطه کارگاه تجمع کردند. منبع خبری ایلنا در عسلویه از تجمع صنفی روز گذشته حدود ۴۰۰ نفر از کارگران پیمانکاری عسلویه خبر داد. به گفته این منابع، این کارگران که در فاز ۱۹ عسلویه مشغول به کار هستند، حدود ۴ ماه مطالبات مزدی معوقه دارند.

‎انواع کودک‌آزاری و عواقب آن بر سرنوشت فرد

پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۰۷-IranSOS- طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی، به هرگونه سوءرفتار فیزیکی،‌ عاطفی، جنسی، غفلت و یا رفتار توام با بی توجهی و یا هرگونه عمل دیگری که منجر به آسیب حقیقی به سلامت کودک، رشد، ادامه حیات، یا شان وی در زمینه مسئولیت‌پذیری،‌ اعتماد یا قدرت شود که موجب افزایش احتمال آسیب شود، “کودک‌آزاری” گفته می‌شود.