‎بخشش و گذشت از قصاص پس از ۸ سال در البرز

دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۱۱-IranSOS- یک زندانی محکوم به قصاص، با گذشت و بخشش اولیای دم، پس از ۸ سال، از طناب دار رهایی یافت. به گزارش هرانا به نقل از فارس، مردی که اسفند ماه سال ۸۶  به اتهام “قتل” یک پیرمرد بازداشت شده بود، موفق به کسب رضایت از اولیای دم شد و از اعدام رهایی یافت.

‎اسامی پنج زندانی سیاسی-امنیتی زندان مسجدسلیمان

دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۱۱-IranSOS- گزارش پیش رو توضیح مختصزی است از وضعیت زندان مسجدسلیمان، زندان کوچکی که در این سال‌ها بیشتر به این دلیل در رسانه‌ها مطرح شده که در مواردی به عنوان تبعیدگاه زندانیان سیاسی و امنیتی استفاده شده است و هم‌اینک نیز دست‌کم پنج زندانی سیاسی‌امنیتی در آن نگهداری می‌شوند. به گزارش هرانا، زندان مسجدسلیمان، زندان کوچکی است که بیش از ۵۰۰ زندانی را در سه بند جای داده است.

‎رضا ملک آزاد شد

‎‎دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۱۱-IranSOS- رضا ملک، فعال مدنی، با قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد. به گزارش هرانا، رضا ملک، فعال مدنی بازداشت شده با قرار کفالت و فیش حقوقی از بند هشت زندان اوین آزاد شد. آقای ملک در بازداشت های اخیر فعالین مدنی بازداشت شده و به بند هشت زندان اوین انتقال یافته بود. گفتنی است حدود بیست تن از فعالین مدنی طی تجمعات اعتراضی در مقابل زندان اوین و ساختمان دنا بازداشت شدند.

‎بخشش و گذشت از قصاص، چند روز قبل از اجرای حکم اعدام

دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۱۱-IranSOS- یک زندانی محکوم به قصاص، با گذشت و بخشش اولیای دم، چند روز قبل از اجرای حکم اعدام، از طناب دار رهایی یافت. به گزارش هرانا به نقل از شرق، والدین زن جوانی که توسط شوهرش به قتل رسیده ‌بود، چند روز قبل از اجرای حکم تصمیم به گذشت گرفتند و از قصاص صرف‌نظر کردند.

‎اعدام سه زندانی در ساری

دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۱۱-IranSOS- سه زندانی به اتهام جرائم “مواد مخدر”، با حضور دادستان مرکزی استان مازندران، در محوطه زندان ساری به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا به نقل از دادگستری استان مازندران، اسدالله جعفری در حاشیه اجرای حکم اعدام این سه زندانی به اتهام “حمل و نگهداری بیش از ۱۰ کیلوگرم کراک” گفت:

‎دو زندانی در رشت اعدام شدند

شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۰۹-IranSOS- دو زندانی با اتهامات مرتبط با مواد مخدر، صبح امروز در زندان مرکزی رشت به دار آویخته شدند. به گزارش هرانا، تارنمای رسمی دادگستری استان گیلان نوشته است که تقاضای عفو متهمین به دلیل “عدم احراز شرایط” رد شده و حکم اعدام متهمین صبح امروز در زندان مرکزی شهر رشت به اجرا در آمده است.

‎نابودی ۷۰ ‏درصد سواحل مرجانی خلیج‌فارس

دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۱۱-IranSOS- یک کارشناس محیط زیست در هرمزگان گفت: طبق گزارش‌های سازمان ملل متحد در چند دهه اخیر بیش از ۷۰ ‏درصد سواحل مرجانی کشورهای حوزه خلیج‌فارس و دریای عمان از جمله ایران نابود شده‌ که عمده دلایل آن آلودگی‌های نفتی و پیشروی ساخت و سازهای ساحلی در داخل دریا بوده‌ ‏است.