‎رهایی از اعدام پس از خرید ۴٠ ‌سال نماز برای مقتول

سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۰۵-IranSOS- پسر جوانی که به اتهام “قتل” محکوم به اعدام شده بود، با شرط تنها پسر مقتول مبنی بر پرداخت ۵٣‌ میلیون تومان و ۴٠‌ سال نماز و روزه برای مقتول از اعدام رهایی یافت. به گزارش هرانا به نقل از شهروند، پسر جوانی که به اتهام “قتل” پدر دختر مورد علاقه‌اش محکوم به اعدام شده بود، با شرط تنها پسر مقتول از مجازات اعدام رهایی یافت. متهم با پرداخت ۵٣‌ میلیون تومان، ۴٠‌ سال نماز و روزه را برای مقتول خرید و توانست از اعدام رهایی یابد.

‎بخشش یک محکوم به اعدام در پای چوبه دار

سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۰۵-IranSOS- یک زندانی محکوم به قصاص در زندان مرکزی کرمان، با گذشت و بخشش اولیای دم در پای چوبه دار، از مرگ رهایی یافت. به گزارش هرانا به نقل از اداره کل زندانهای استان کرمان، پرویز سلیمانی مدیر زندان مرکزی کرمان با اعلام این خبر گفت: “با پیگیری مسئولان قضایی و مسئولین زندان مرکزی، مددجو محکوم به قصاص با گذشت شاکیان به زندگی دوباره بازگشت”.

‎بخشش و گذشت از قصاص پس از ۱۳ سال

دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۰۴-IranSOS- با بخشش و گذشت خانواده مقتول از اجرای حکم قصاص و پرداخت دیه، متهم پس از ۱۳سال تحمل حبس، از مرگ رهایی یافت. به گزارش هرانا به نقل از ایرنا، روز یک شنبه “حسین ـ م” که در سال ۸۱ در یک نزاع دسته جمعی در شهرستان بسطام از توابع “استان سمنان”، جوان دیگری را به قتل رسانده بود، ازسوی دادگاه بسطام به قصاص نفس محکوم شد و از سوی دیوان عالی کشور نیز تایید شد و از آن زمان تا کنون در زندان بسر برده است.

‎حکم قصاص یک زندانی در نوشهر اجرا شد

دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۰۴-IranSOS- سحرگاه امروز حکم قصاص یک متهم به “قتل”، در محوطه زندان نوشهر اجرا شد. به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از نوشهر آنلاین، این مرد پنجاه ساله، ۵ سال قبل متهم به “قتل” یکی از بستگان خویش شده بود و طی این مدت پس از سپری‌کردن مراحل انتظامی، قضایی در شهرستان و استان به قصاص محکوم شد.

‎تجمع کارگران پست‌های فشار قوی برق در سمنان

دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۰۴-IranSOS- پس از برگزار نشدن جلسه پیگیری مطالبات کارگران پست های فشار قوی برق در تهران، گروهی از این کارگران روز گذشته در استان سمنان پیگیر خواسته صنفی خود شدند.
‎به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، نمایندگان کارگران اپراتوری برق پست‌های فشار قوی گفتند: “هرچند پس از  برگزار نشدن جلسه پیگیری مطالبات کارگران پست های فشار قوی برق، این کارگران به شهرهای محل سکونت خود بازگشتند اما تعدادی از این کارگران روز گذشته در استان سمنان با برپایی تجمعات صنفی خواسته‌های خود را پیگیری کردند”.

‎معاون وزیر آموزش و پرورش: وجود ۹ میلیون بیسواد در ایران

دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۰۵-IranSOS- معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس نهضت سوادآموزی از وجود حدود ۹ میلیون بیسواد در کشور خبر داد. به گزارش هرانا به نقل از ایسنا، علی باقرزاده، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس نهضت سوادآموزی کشور گفت: “علی‌رغم آنکه سال ۷۵، سال پایان بی‌سوادی در کشور اعلام شده بود، سال ۸۵ حدود ۱۰ میلیون بی‌سواد داشتیم”.

‎تجمع کارگران معدن طزره مقابل ساختمان معدن و فرمانداری

دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۰۵-IranSOS- حدود ۵۰۰ کارگر معدن ذغال سنگ البرز شرقی واقع در منطقه “طرزه” استان سمنان برای دومین روز در اعتراض به معوقات مزدی مقابل ساختمان ستاد مرکزی این معدن و فرمانداری دامغان تجمع کردند. به گزارش ایلنا، کارگران معادن ذغال سنگ البرز شرقی با اعلام این خبر گفتند: “صبح امروز دوشنبه (۱۴دیماه) بیش از پانصد نفر از همکاران آنها  در معدن ذغال سنگ طزره در اعتراض به پرداخت نشدن معوقات مزدی خود تجمع صنفی برپا کردند”.

‎افزایش روزانه ۷۰ تا ۱۰۰ نفر به جمعیت معتادان کشور به گفته یک مقام دولتی

دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۰۵-IranSOS- مدیرکل آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره معضل اعتیاد با مبنا قرار دادن آمارهای رسمی گفت که از سال ۱۳۸۵ به این سو روزانه ۷۰ تا ۱۰۰ نفر به جمعیت معتادان کشور افزوده شده است. به گزارش هرانا به نقل از ایلنا، روزبه کردونی مدیرکل آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: “ستاد مبارزه با مواد مخدر، شمار معتادان دائمی را یک میلیون و ۲۰۰ هزار و معتادان تفننی را ۸۰۰ هزار نفر اعلام کرده است”.

‎سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران خواستار پایان دادن به محاکمه و پیگرد کوشندگان سندیکایی شد

دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۰۵-IranSOS- سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران طی بیانیه ای نسبت به محاکمه و پیگرد کوشندگان سندیکایی واکنش نشان داد و خواستار پایان این وضعیت شد، در ادامه متن بیانیه را که در تارنمای سندیکای کارگران فلزکار مکانیک منتشر شده بخوانید:

‎زندان کارون اهواز تعطیل می شود

‎دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۰۴-IranSOS- اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها، از تعطیلی زندان کارون اهواز همزمان با دهه فجر خبر داد. به گزارش هرانا به نقل از هور نیوز، اصغر جهانگیر با اشاره به سیاست های ابلاغی رهبر ایران در خصوص کاهش جمعیت زندانیان و استفاده از مجازات های جایگزین حبس گفت: “اعتقاد ما این است که جمعیت کیفری زیبنده جامعه اسلامی نیست، در تلاش هستیم جمعیت کیفری را با استفاده از مجازات های جایگزین و ظرفیت های قانونی کاهش دهیم”.