‎وضعیت نگران‌کننده عیسی سحرخیز در سلول انفرادی بند دو‌الف سپاه

۰۳ بهمن ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۲۳-IranSOS- عیسی سحرخیز، زندانی سیاسی محبوس در بند دوالف سپاه، به دلیل عدم دسترسی مداوم به پزشک و دارو در وضعیت بحرانی قرار گرفته است. دادگاه این فعال سیاسی به بعد از انتخابات اسفندماه موکول شده و از تبدیل قرار بازداشت به وثیقه نیز خودداری می شود.

‎کانون مدافعان حقوق بشر: شورای نگهبان خلاف قانون اساسی عمل کرده است

‎۰۳ بهمن ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۲۳-IranSOS- کانون مدافعان حقوق بشر با اشاره به رد صلاحیت حدود شصت درصد از داوطلبان شرکت در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی توسط هیات‌های نظارت بر انتخابات، اعلام کرده که شورای نگهبان در اقدامی مغایر با قانون اساسی، مانع از ورود منتخبان واقعی مردم به مجلس شده است.

‎نگاهی به وضعیت آزادی مذهب در کشور در سال ۲۰۱۵

‎۰۳ بهمن ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۲۳-IranSOS- گزارش آماری – مقایسه ای پیش رو، نگاهی دارد به وضعیت آزادی‌های مذهبی در کشور در سال میلادی که گذشت. این گزارش ها به همت بخش آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در چارچوب گزارش‌های سالانه این نهاد مدافع حقوق بشر تدوین شده است.

‎بخشش و گذشت از قصاص در البرز

۰۳ بهمن ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۲۳-IranSOS- یک زندانی محکوم به قصاص، با گذشت و بخشش اولیای دم، از طناب دار رهایی یافت. به گزارش هرانا به نقل از مهر، مددکاران زندان رجایی شهر کرج، یک محکوم به اعدام را از طناب دار نجات دادند.