رهایی ۴ زندانی از اعدام در تهران و اصفهان

دوشنبه ۱۳ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۰۲-SOS Iran- چهار زندانی در شهرهای تهران و اصفهان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت و یا کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند. همچنین مدیرکل زندان‌های استان اصفهان بخشش ۵۳ زندانی محکوم به اعدام در این استان طی ۱۰ ماه سال جاری خبر داد. ادامه خواندن “رهایی ۴ زندانی از اعدام در تهران و اصفهان”

نامه یک زندانی محکوم به اعدام در زندان سقز؛ برای کرامت انسانی ارزش قائل شوید!

سه شنبه ۱۴ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۰۲-SOS Iran- یک زندانی محکوم به اعدام در زندان سقز با نوشتن رنج نامه‌ای سرگشاده نسبت به نقض حقوق خود اعتراض کرده‌ است. این زندانی در این نامه از فشار مسئولان زندان و دادگستری سقز بر اولیای دم جهت اجرای حکم اعدام خود خبر داده است. وی به دلیل شرایط سخت زندان و عجز از تحمل شرایط تاکنون چندین بار از مسئولان درخواست اجرای حکم اعدام خود را داشته است.

ادامه خواندن “نامه یک زندانی محکوم به اعدام در زندان سقز؛ برای کرامت انسانی ارزش قائل شوید!”

رهایی ۶ زندانی از اعدام در شهر های مختلف

سه شنبه ۱۴ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۰۲-SOS Iran- شش زندانی در شهرهای زنجان، سنقر، سرخس و تاکستان که پیشتر در پنج پرونده جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت و یا کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند. ادامه خواندن “رهایی ۶ زندانی از اعدام در شهر های مختلف”

یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد

سه شنبه ۱۴ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۰۲-SOS Iran- روز سه‌شنبه ۱۴ بهمن ماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان عادل آباد شیراز به اجرا درآمد. به گزارش هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، روز سه‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹، حکم اعدام یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز اجرا شد. ادامه خواندن “یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد”

نازی اسکویی مدیر “نشر دیگر” پس از دستگیری همسرش راهی زندان شد

سه شنبه ۱۴ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۰۲-SOS Iran- نازی اسکویی، مدیر “نشر دیگر” دیروز دوشنبه سیزده بهمن ماه دستگیر و راهی زندان شد. پیشتر مقامات جمهوری اسلامی همسر او، علی اکبر امینی، را دستگیر و زندانی کرده بودند. ادامه خواندن “نازی اسکویی مدیر “نشر دیگر” پس از دستگیری همسرش راهی زندان شد”