اجرای حکم اعدام ۲ زندانی در زندان اردبیل

سه شنبه ۲۱ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۰۹-SOS Iran-  سحرگاه روز دوشنبه ۲۰ بهمن‌ماه، حکم ۲ زندانی از جمله یک زن که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند در زندان اردبیل به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، روز دوشنبه ۲۰ بهمن ۹۹، حکم اعدام ۲ زندانی در زندان اردبیل اجرا شد. ادامه خواندن “اجرای حکم اعدام ۲ زندانی در زندان اردبیل”

رهایی سه زندانی از چوبه دار

سه شنبه ۲۱ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۰۹-SOS Iran- سه زندانی در شهرهای ری، قم و کازرون که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند. ادامه خواندن “رهایی سه زندانی از چوبه دار”

تایید حکم اعدام یک کودک-مجرم 

سه شنبه ۲۱ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۰۹-SOS Iran- حکم اعدام یک کودک-مجرم در اصفهان توسط دیوان عالی کشور تایید شد.  به گزارش هرانا به نقل از رکنا، حکم اعدام یک کودک مجرم در اصفهان توسط دیوان عالی کشور تایید شد. ادامه خواندن “تایید حکم اعدام یک کودک-مجرم “

درخواست ۴۰۰ فعال سیاسی و مدنی برای رفع حصر از موسوی، رهنورد و کروبی، پس از ۱۰ سال

سه شنبه ۲۱ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۰۹-SOS Iran- بیش از ۴۰۰ فعال سیاسی و مدنی ایران با انتشار فراخوانی خواستار رفع حصر و آزادی میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی شدند. در متن این فراخوان آمده که حصر این افراد «مغایر اصل قانونی بودن جرم و مجازات و در نتیجه، عملی غیرقانونی به‌شمار می‌رود.» ادامه خواندن “درخواست ۴۰۰ فعال سیاسی و مدنی برای رفع حصر از موسوی، رهنورد و کروبی، پس از ۱۰ سال”

محکومیت ۶ سال زندان علیه سها مرتضایی، فعال دانشجویی تایید شد

سها مرتضایی، فعال دانشجویی و دبیر اسبق شورای صنفی دانشگاه تهران

سه شنبه ۲۱ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۰۹-SOS Iran- شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران محکومیت سها مرتضایی، فعال دانشجویی و دبیر اسبق شورای صنفی دانشگاه تهران را عینا تایید کرد. مرتضایی پیشتر توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران بابت اتهام “اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی” به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. ادامه خواندن “محکومیت ۶ سال زندان علیه سها مرتضایی، فعال دانشجویی تایید شد”

مهرداد طالشی، شهروند کرد پس از بازداشت زیر شکنجه کشته شد

مهرداد طالشی

سه شنبه ۲۱ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۰۹-SOS Iran- وبسایت خبری هه‌نگاو که در زمینه مسائل حقوق بشری ایران فعالیت می‌کند اعلام کرد مهرداد طالشی، یک جوان کُرد اهل شهرستان دیواندره که توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شده بود، پس از سه روز زیر شکنجه به قتل رسید. ادامه خواندن “مهرداد طالشی، شهروند کرد پس از بازداشت زیر شکنجه کشته شد”