اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان بیرجند

دوشنبه ۲۷ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۱۵-SOS Iran- سحرگاه روز شنبه ۲۵ بهمن‌ماه، حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، در زندان بیرجند به اجرا درآمد. به گزارش هرانا به نقل از رسانک، سحرگاه روز شنبه ۲۵ بهمن‌ماه ۹۹، یک زندانی در زندان بیرجند اعدام شد. ادامه خواندن “اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان بیرجند”

مهر و ایلنا مجرم شناخته شدند

دوشنبه ۲۷ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۱۵-SOS Iran-2021-02-15- روز یکشنبه ۲۶ بهمن‌ماه، صاحب امتیاز خبرگزاری مهر، مدیر مسئول و مسئول فنی خبرگزاری ایلنا، در دادگاه مطبوعات مجرم شناخته شدند. به گزارش ایرنا، روز یکشنبه ۲۶ بهمن ۹۹، در جریان رسیدگی به سه پرونده، خبرگزاری مهر و ایلنا در دو پرونده جداگانه، در شعبه ۶ دادگاه کیفری یک استان تهران، به ریاست قاضی شقاقی و با حضور هیات منصفه، مجرم شناخته شدند.

ادامه خواندن “مهر و ایلنا مجرم شناخته شدند”

رهایی یک زندانی از چوبه دار همزمان با صدور یک حکم اعدام

دوشنبه ۲۷ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۱۶-SOS Iran- یک متهم در شیراز از بابت اتهام تجاوز توسط دادگاه کیفری استان فارس به اعدام محکوم شد. همچنین دو زندانی در شهرستان ابهر که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند. مدیر کل زندان‌های استان زنجان با اعلام این خبر گفت که با احتساب این دو مورد از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۶ زندانی در این استان از اعدام نجات یافتند.

ادامه خواندن “رهایی یک زندانی از چوبه دار همزمان با صدور یک حکم اعدام”

برگزاری جلسه بازپرسی علیرضا فرشی در دادسرای اوین

علیرضا فرشی دیزج یکان

سه شنبه ۲۸ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۱۵-SOS Iran- جلسه بازپرسی علیرضا فرشی دیزج یکان، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان تهران بزرگ در شعبه سوم بازپرسی دادسرای اوین در خصوص پرونده ای دیگر برگزار شد. به گفته این زندانی، زمان برگزاری این جلسه برخلاف قانون آیین دادرسی کیفری تنها ۱۲ ساعت پیش از برگزاری به وی اطلاع داده شده است. آقای فرشی در تاریخ ۳۱ تیرماه بازداشت و جهت تحمل مدت محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد. او در تاریخ ۱۸ شهریورماه امسال از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

ادامه خواندن “برگزاری جلسه بازپرسی علیرضا فرشی در دادسرای اوین”