پرونده سازی در زندان؛ محمد بنازاده امیرخیزی و مجید اسدی به حبس محکوم شدند

شنبه ۱۸ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۰۶-SOS Iran- محمد بنازاده امیرخیزی و مجید اسدی زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج و اوین از بابت پرونده ای که در زندان علیه آنان گشوده شده بود توسط دادگاه انقلاب تهران هرکدام به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند. جلسه دادگاه رسیدگی به این پرونده در تاریخ ۲۸ مهر با حضور وکلای مدافع و بدون حضور این زندانیان در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. ادامه خواندن “پرونده سازی در زندان؛ محمد بنازاده امیرخیزی و مجید اسدی به حبس محکوم شدند”

رهایی یک زندانی از چوبه دار همزمان با صدور یک حکم اعدام

شنبه ۱۸ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۰۶-SOS Iran- روز شنبه ۱۸ بهمن‌ماه، یک زندانی در شهرستان میاندوآب که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. رئیس دادگستری میاندوآب با اعلام این خبر گفت که با احتساب این مورد از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱ زندانی در این شهرستان از اعدام نجات یافتند. همچنین یک متهم در تهران از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شد. ادامه خواندن “رهایی یک زندانی از چوبه دار همزمان با صدور یک حکم اعدام”

بازداشت سه متهم به آزار جنسی پسر ۱۴ ساله در لواسان

شنبه ۱۸ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۰۷-SOS Iran- سه نوجوان ۱۷ ساله در لواسان که متهم به آزار جنسی یک پسر ۱۴ ساله هستند، توسط ماموران پلیس بازداشت شدند. پرونده برای رسیدگی بیشتر به پزشکی قانونی ارجاع داده شد.
ادامه خواندن “بازداشت سه متهم به آزار جنسی پسر ۱۴ ساله در لواسان”

نامه آرش صادقی به میشل باشله: آزار زندانیان سیاسی در دوره رئیسی بیشتر شده است

آرش صادقی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر در نامه‌ای سرگشاده به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، موارد پرونده‌سازی، اعمال فشار، تبعید و محرومیت‌های درمانی زندانیان را بر شمرده است. همسر او را به زندان آمل برده‌اند.

آرش صادقی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر

شنبه ۱۸ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۰۶-SOS Iran- آرش صادقی، زندانی سیاسی که از خرداد ۹۵ در حبس به سر می‌برد و به سرطان استخوان مبتلاست، نامه‌ای به میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل نوشته و به اعمال فشار و پرونده سازی قوه قضاییه علیه زندانیان اعتراض کرده است. او ضمن ارائه فهرستی از آزار، تبعید، سرکوب و محرومیت‌های پزشکی زندانیان، وضعیت نگاهداری همسرش در بند بزهکاران زندان آمل را نیز شرح داده است. ادامه خواندننامه آرش صادقی به میشل باشله: آزار زندانیان سیاسی در دوره رئیسی بیشتر شده است