‎شش زندانی سیاسی، مشمول عفو و آزاد شدند

شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۲  – هرانا – شش تن از زندانیان سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندا اوین، مشمول عفو شده و دقایقی پیش آزاد شده‌اند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در راستای عفو ۸۰ نفری زندانیان سیاسی که پیش‌تر غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه‌ی قضاییه مدعی آن شده بود، شش تن از زندانیان سیاسی، شنبه شب، بیستم مهرماه، از زندان اوین آزاد شدند.

‎تفهیم اتهام مهدیه فراهانی در دادسرای اوین

شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۲ – مهدیه فراهانی، فعال حقوق زنان، در پی احضار کتبی و شکایت وزارت اطلاعات، روز چهارشنبه ۱۷ مهرماه به دادسرای شهید مقدس اوین احضار شد.

به گزارش تغییر برای برابری، برای این فعال حقوق زنان که با اتهاماتی چون تبلیغ علیه نظام، عضویت در گروه‌های فمنیستی به دادسرا احضار شده بود، کفالت ۳۵ میلیون تومانی صادر شد. 

مهدیه فراهانی اولین بار در بهمن ماه سال ۹۱ به دادسرا احضار شد و مورد بازجویی قرار گرفت.

‎ضرب و شتم خانواده‌ی سلیمان قنبری توسط نیروهای امنیتی

شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۲ – هرانا – نیروهای امنیتی و لباس شخصی با هجوم به منزل سلیمان قنبری، از شهروندان ساکن شهرستان مهاباد، ضمن تفتیش و بازرسی این محل اقدام به ضرب و شتم خانواده‌ی نامبرده نمودند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی هفته‌ی گذشته نیروهای امنیتی و لباس شخصی وزارت اطلاعات شهرستان مهاباد با ایجاد فضای رعب و وحشت و با هجوم به منزل سلیمان قنبری، شهروند کرد، در منطقه‌ی بهارستان مهاباد، محل مورد اشاره را مورد بازرسی و تفتیش و خانواده‌ی وی را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

‎بهنام چگینی به ۹ سال حبس محکوم شد

شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۲ – هرانا – بهنام چگینی، از فعالان اصلاح‌طلب اراک که عضو ستاد انتخاباتی حسن روحانی هم بوده، در مجموع به تحمل ۹ سال زندان محکوم شده است. به گزارش وبسایت رادیو زمانه، شعبه ۱۰۱ دادگاه انقلاب اراک، چگینی را به اتهام‌هایی که هنوز به طور دقیق اعلام نشده، به تحمل هشت سال زندان محکوم کرده است. چگینی پیش از این هم، در جریان رویدادهای سال ۱۳۸۸، به یک سال حبس تعلیقی محکوم شده بود که با احتساب آن یک سال، در مجموع دادگاه بدوی، این فعال اصلاح‌طلب را به تحمل ۹ سال زندان محکوم کرده است.

‎محرومیت شبنم و فرزاد مدد‌زاده از ملاقات با یکدیگر

پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۲ – خبرگزاری هرانا – شبنم و فرزاد مددزاده دو زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین و رجایی شهر از ملاقات یکدیگر در زندان محروم هستند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این دو زندانی سیاسی که رابطه خواهر و برادری با هم دارند بر اساس قوانین سازمان زندان‌ها می‌بایست هر ماه امکان ملاقات با یکدیگر را داشته باشند اما این امر با کارشکنی مسئولین زندان اوین و رجایی شهر کرج صورت نمی‌گیرد.