‎بهمن احمدی امویی به مرخصی اعزام شد

چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۲ – هرانا – بهمن احمدی امویی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، ساعاتی پیش به مرخصی اعزام شده است. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بهمن احمدی امویی که محکوم به تحمل ۵ سال و چهار ماه حبس تعزیری ست، چهارشنبه شب، مقارن با هفدهم مهرماه، به مرخصی آمد. لازم به یادآوری‌ست که این روزنامه نگار در خرداد ماه سال ۸۸ به همراه همسرش ژیلا بنی یعقوب بازداشت شده بود.

‎وضعیت وخیم جسمی کیوان اسماعیلی و ممانعت از آزادی وی

چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۲  – هرانا – مسئولان در حالی از آزادی کیوان اسماعیلی، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه، ممانعت به عمل می‌آورند که وی در شرایط جسمی وخیمی به سر می‌برد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کیوان اسماعیلی که از پائیز سال گذشته تاکنون در زندان به سر می‌برد، به دلیل شرایط جسمی نامساعد، قادر به تحمل ادامه‌ی حبس نیست.

‎انتقال ۵ تن از زندانیان اهل سنت محکوم به اعدام به مکانی نامعلوم

چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۲  – هرانا – ۵ تن از زندانیان عقیدتی- سیاسی اهل سنت زندان رجایی شهر کرج که به اعدام محکوم شده‌اند، صبح امروز به مکان نامعلومی منتقل شدند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شب گذشته به این ۵ زندانی اهل سنت اطلاع داده شد که ساعت ۷ صبح روز جاری باید جهت اعزام به مراجع قضایی آماده باشند.

‎انتقال ۵ تن از زندانیان اهل سنت محکوم به اعدام به مکانی نامعلوم

چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۲  – هرانا – ۵ تن از زندانیان عقیدتی- سیاسی اهل سنت زندان رجایی شهر کرج که به اعدام محکوم شده‌اند، صبح امروز به مکان نامعلومی منتقل شدند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شب گذشته به این ۵ زندانی اهل سنت اطلاع داده شد که ساعت ۷ صبح روز جاری باید جهت اعزام به مراجع قضایی آماده باشند.

‎احضار مادر و برادر یک زندانی سیاسی به دادگاه انقلاب

چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۲ – هرانا – مادر و برادر میثاق یزدان‌نژاد زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج طی احضاریه‌ای به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شدند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی احضاریه‌ای که به تازگی بدست خانم اکرم السادات سنجری و فرزندشان میلاد یزدان‌نژاد رسیده است، ایشان باید در تاریخ یکشنبه ۲۱ مهر ماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی حاضر شوند.

‎پایان محکومیت اولیه ارژنگ داوودی و نگهداری وی در زندان

چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۲ – هرانا – با وجود پایان محکومیت اولیه  ارژنگ داوودی پس از ۱۰ سال وی بدلیل پرونده سازی‌های طول مدت زندان باید همچنان در زندان بسر برد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ارژنگ داوودی فعال سیاسی و زندانی سیاسی بند امنیتی زندان بندرعباس که پس از بازداشت به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده بود، در تاریخ ۱۸ شهریور ماه با پایان دوران محکومیت خود باید از زندان آزاد می‌شد.

‎یک نفر در استان فارس و در ملاءعام اعدام شد

چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۲ – هرانا – صبح امروز، چهارشنبه، هفدهم مهرماه، یک نفر در استان فارس و در میدان غدیر فسا به دار آویخته شده است. به گزارش واحد مرکزی خبر، یک جوان ۲۱ ساله به اتهام سرقت مسلحانه، پس از آنکه در دادگاه فسا محارب شناخته شده است، در میدان غدیر این شهر و در ملاءعام اعدام شد. روستازاده، دادستان عمومی و انقلاب فسا در این خصوص گفت: “در پی شکایت تعدادی از شهروندان فسا مبنی بر سرقت مسلحانه از آرایشگاه‌های زنانه ،کار عملیاتی در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت و متهم۲۱ ساله در کمتر از یک هفته به همراه یک سلاح کمری و نقاب و سیم چین دستگیر شد.”

‎۳ نفر در رشت به دار آویخته شدند

چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۲ – هرانا – دادستان رشت از به دار آویختن سه نفر در این شهر خبر داده است؛ اجرای حکم دستکم یک تن از ایشان در ملاءعام بوده است.

به گزارش فارس، علی مصطفوی‌نیا، دادستان رشت اعلام کرد که صبح پنج‌شنبه گذشته(دهم مهرماه) سه نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر در رشت اعدام شدند.

‎مهدی خزعلی به ۶ سال حبس محکوم شد

چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۲ – هرانا – مهدی خزعلی در دادگاه بدوی به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است. به گزارش فارس، دادگاه انقلاب تهران رای بدوی خود را درباره پرونده مهدی خزعلی که به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و هم چنین “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” بازداشت شده و برایش پرونده تشکیل شده بود؛ صادر کرد.

‎اعدام دو زندانی در زندان کارون اهواز

چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۲  – هرانا – بامداد روز گذشته، شانزدهم مهرماه، دو زندانی در اهواز به دار آویخته شده‌اند. واحد مرکزی خبر از جانب مدیر کل دادگستری خوزستان گزارش داده است که بامداد روز سه شنبه، دو زندانی در زندان کارون اهواز اعدام شدند.