‎موسوی با خانواده‌اش دیدار کرد

شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ – خبرآنلاین – میرحسین موسوی و زهرا رهنورد پنجشنبه ۷ آذر در فضایی که «خوب» گزارش شده است، با دختران و خانواده خود، دیدار و گفت‌و‌گو کردند. خبرآنلاین گزارش داد: «در این دیدار درباره مسائل اخیر از جمله گزارش ۱۰۰ روزه اول دولت جدید که از تلویزیون سراسری پخش شد، گفت‌و‌گو شد. میرحسین موسوی بر اساس گزارش ارائه‌شده از سوی حسن روحانی رئیس‌جمهور، تحلیل خود را از «عمق نابسامانی‌های باقی‌مانده از دوره پیشین» بیان کرده است.»

‎هشدار سردار حجازی درباره«موقعیت دادن به خودسرها در بسیج»

شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ – ایسنا – معاون ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده پیشین بسیج مستضعفین، نسبت به «موقعیت دادن به خودسرها در بسیج» هشدار داد. به گزارش ایسنا، گزیده گفت‌وگوی سردار محمد حجازی با روزنامه قانون در پی می‌آید: * بسیج در طول مدت تشکیل خود تغییر تعریفی نداشته بلکه نقش آن تغییر کرده است.

‎سماواتی‌پور: منشور حقوق شهروندی به تصویب مجلس برسد تا جنبه اجرایی یابد

شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ – یک وکیل دادگستری گفت: تدوین‌کنندگان منشور حقوق شهروندی از ورود به جنبه‌های سمبلیک حقوق شهروندی خودداری کنند و به لایه‌های دورنی این حقوق نفوذ کرده و به آن تکیه کنند تا این حقوق جامعیت خود را حفظ کنند، در غیر این صورت این منشور به یک ژست سیاسی و اجتماعی تبدیل می‌شود.

‎ابعاد “آشتی دولت با دانشجویان” در گفت‌وگو با چند فعال دانشجویی

شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ – تعدادی از فعالان دانشجویی دانشگاه‌های مختلف با اشاره به سخنان رییس جمهور در گزارش صد روزه و تاکید وی آشتی دولت با دانشجویان، به الزامات این آشتی را مطرح کردند. آیدین ظریف دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با (ایسنا)، در این باره گفت: برای ایجاد این آشتی لازم است تغییراتی در دانشگاه ایجاد شود که مهم‌ترین آنها، اصلاح تمام آیین‌نامه‌هاست.

‎ از بیژن تا بی جن

شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ – ایسنا – شاید شنیده باشید که «امامزاده بیژن» واقعا در استان مازندران وجود دارد، اما نام این امامزاده در واقع «امامزاده بی‌جِن» بوده که در طول سال‌ها در نزد عامه به «بیژن» تغییر کرده است. بعد از اطلاع‌رسانی در این‌باره و حساسیتی که سازمان اوقاف و امور خیریه نسبت به این موضوع داشت، تابلوی این امامزاده برداشته و تابلوی جدیدی جایگزین آن شد.

‎فراخوان کارزار لغو گام به گام اعدام ‫(‬ لگام ‫)‬ جهت حذف هر چه سریع تر شیوه های بیرحمانه اعدام

مردم بزرگوار ایران‫!‬
‎ترویج و نهادینه کردن خشونت٬ مردم هر جامعه را از حرکت در مسیر بایسته ی خویش باز می دارد٬ راه بر آرامش روانی مردم می بندد و هرگونه فرصت اصلاح و بهسازی را از دسترس آنان دور می دارد‫.‬ جامعه ای که تنش و تندی را از زمانزایش با زندگی مردم خویش درآمیزد به پیری زودرس دچار خواهد شد و هرگونه سلامت و رشد راه نخواهد یافت‫.‬

‎  میزگرد در باره قتل های سیاسی دهه های پیش در جمهوری اسلامی ایران،

‎جمعه ‫‬۸ آذر ماه ۱۳۹۲ – میزگرد در باره قتل های سیاسی دهه های پیش در جمهوری اسلامی ایران، در برنامه صفحه دو آخرهفته بی بی سی با شرکت خانم پرستو فروهر و آقایان عبدالکریم لاهیجی، حسین باقر زاده و فرج سرکوهی