‎ضرب و شتم رضا اسماعیلی، زندانی سیاسی، قبل از اعدام

يكشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – گزارش‌ها حاکی از این است که، رضا اسماعیلی، زندانی سیاسی که روز گذشته در زندان شهرستان سلماس به دار آویخته شد، پیش از اجرای حکم مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

 بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا اسماعیلی (مامدی) فرزند توفیق، ۳۴ ساله و اهل روستای دریک از توابع شهرستان سلماس که تیرماه سال ۸۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به اتهام “محاربه” از طریق “فعالیت تبلیغی و همکاری با حزب حیات آزاد کردستان (پژاک)” به اعدام محکوم شد بود،

‎نصب دستگاههای پارازیت انداز در واحد ۲ زندان قزل‌حصار کرج

يكشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۲  – هرانا – در واحد ۲ زندان قزل‌حصار کرج که زندانیان محکوم به مرگ مرتبط با مواد مخدر در آن نگهداری می‌شوند، دستگاه اخلال در امواج موبایل نصب شده است. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این دستگاههای ارسال پارازیت از ۱۰ روز پیش در واحد ۲ زندان قزل‌حصار که زندانیان محکوم به اعدام با اتهامات مرتبط با مواد مخدر نگهداری می‌شوند نصب شده است.

‎مجید توکلی در پی عدم تمدید مرخصی به زندان بازمیگردد

يكشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – درپی عدم تمدید مرخصی از سوی مسئولین روز آینده مجید توکلی باید خود را به زندان رجایی شهر کرج معرفی کند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این فعال دانشجویی پس از چهار سال تحمل حبس روز سه‌شنبه ۳۰ مهر ماه با قرار وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی به مرخصی اعزام شد. با عدم موافقت مسئولین قضایی با تمدید مرخصی مجید توکلی وی باید پس از گذشت ۶ روز، ظهر فردا خود را به زندان رجایی شهر کرج معرفی نماید.

‎محمدرضا صائمی و محمدحسین نعیمی‌پور به مرخصی آمدند

يكشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۲ –  هرانا – محمدرضا صائمی و محمدحسین نعیمی‌پور، دو تن از زندانیان محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین، به مرخصی اعزام شده‌اند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمدرضا صائمی و محمدحسین نعیمی‌پور، امروز، یک‌شنبه، پنجم آبان ماه، از زندان به مرخصی آمدند.

‎دادگاه مسعود و خسرو کردپور روز یکشنبه برگزار می‌شود

يكشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – دادگاه خسرو کردپور و مسعود کردپور، دو فعال حقوق بشر کرد در روز دوشنبه ۶ آبان ماه برگزار خواهد شد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، خسرو کردپور، مدیر آژانس خبری موکریان، در تاریخ ۱۷ اسفندماه سال گذشته در منزل شخصی خود در شهر مهاباد بازداشت و به ادارهٔ اطلاعات این شهر منتقل شد، این در حالی بود که در پی مراجعات خانوادهٔ وی برای اطلاع از وضعیتش، برادر وی، مسعود نیز باداشت شد.

‎پانزده روز بیخبری از نامق محمودی

يكشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – از وضعیت نامق محمودی زندانی سیاسی کرد که از پانزده روز پیش به نقطه نامعلومی منتقل شده خبری در دست نیست. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نامق محمودی زندانی سیاسی ۶۲ ساله کرد در تاریخ ۲۰ مهر ماه مجددا از سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج به نقطه نامعلومی منتقل شد و تا لحظه تنظیم این خبر هیچ گونه اطلاعی از سرنوشت وی در دست نیست.

‎محکومیت یک شهروند بهایی به چهار سال حبس تعزیری

يكشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۲ –  هرانا – نسیم باقری، شهروند بهایی و از همکاران دانشگاه مجازی بهائیان از سوی دادگاه انقلاب به چهار سال حبس تعزیری محکوم شد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نسیم باقری شهروند بهایی ساکن تهران و از همکاران دانشگاه مجازی بهاییان ایران موسوم به

‎دستاورد دیدار رییس قوه قضاییه از ارومیه اعدام دو زندانی سیاسی کرد

یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۲ – سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان – طی چند روز گذشته آیت الله صادق لاریجانی رییس قوه قضاییه ازارومیه دیدار کرد. انتظار این بود که زندانیان سیاسی کرد درآذربایجان غربی آزاد و یا با تخفیف مجازات مواجه شوند اما برخلاف تصور رییس قوه قضاییه دستور قتل و اعدام صادر کرده بود ،طی دور روز گذشته  متاسفانه  دو تن از زندانیان سیاسی کرد به نام های حبیب الله گلپری پور و رضا اسماعیلی ناباورانه اعدام شدند.