‎جوانی در خرم‌آباد به اتهام توهین به یک روحانی زندانی شد

پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۲ – هرانا – روابط عمومی دادگستری کل استان لرستان از زندانی شدن یک نفر به اتهام “توهین” و “تعرض” به یکی از امامان جماعت مساجد شهر خرم‌آباد خبر داد. بر اساس این اطلاعیه٬ فرد مذکور هفت مهر ماه امسال “در نزدیکی مسجد اقدام به ایجاد آلودگی صوتی” کرده و در واکنش به اعتراض امام جماعت مسجد مذکور به وی “توهین” کرده و متواری شده است.

‎کشته شدن یک شهروند شادگان توسط ماموران نیروی انتظامی / تصویر

پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۲ – هرانا – راضی گنطاری (البوخنفر) فرزند رحیم ۲۵ ساله در حین شرکت در مراسم عزاداری دوستش در روز دوشنبه ۱ مهر ماه توسط نیروی انتظامی شهر فلاحیه (شادگان) کشته شد. کریم دحیمی فعال حقوق بشر در این باره به گزارشگر هرانا گفت: “نیروی انتظامی سعی کرده بود که از تجمع مردم در مراسم دفن یکی از اهالی فلاحیه (شادگان) جلوگیری کند و جهت متفرق کردن مردم از اسلحه استفاده کرده، که در این میان شخص مذکور هدف تیر ماموران قرار گرفته و کشته می‌شود.”

‎یک نوجوان بزهکار هفته آینده در زندان مرکزی ارومیه اعدام می شود

پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۲ – هرانا – یک زندانی متهم به قتل که در سن نوجوانی مرتکب قتل شده است هفته آینده در زندان مرکزی ارومیه اعدام خواهد شد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، احمد شفیع خانی، زندانی محبوس در زندان مرکزی ارومیه اهل شهرستان بوکان در اواخر سال ۸۸ به جرم قتل بازداشت و در سال ۸۹ به اعدام محکوم شده است.

قابل توجه خانواده٬ خویشاوندان٬ دوستان و آشنایان محکومین به اعدام

پنج شنبه ۲۵ مهرماه ۱۳۹۲ – کمپین حق حیات سازمان مدارای جهانی در پی هدف نجات افراد از مرگ، از تمامی افرادی که اطلاع از وضعیت زندانیانی که متهم به جرایمی شده که مجازاتش مرگ و یا محکوم به اعدام شده است، دارند، اعم از خانواده زندانی یا خویشاوندان و دوستان وی، درخواست می نماید تا فرم زیر را پر نموده و به ایمیل سازمان بنشانی info@universaltolerance.org ارسال نمایند.
 

‎عفو محکوم به اعدام در پای چوبه‌دار

پنج شنبه ۲۵ مهرماه ۱۳۹۲ – فارس – با اعلام گذشت پدر یک مقتول، قاتل از پای چوبه دار در شهرستان بم از مرگ رهایی یافت. اولیاء دم در روز مقرر حاضر و پس از انجام تشریفات قانونی، زمانی که پدر مقتول طناب‌دار را بر گردن قاتل انداخت از اجرای حکم منصرف و اعلام گذشت کرد.

‎مرد اعدامی دوباره اعدام نشود

پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۲ – ایسنا – در مورد مرد اعدامی هم از آنجایی که قانون در مورد او اجرا شده و قوه‌قضاییه حکم را اجرا کرده، تردیدی هم در اجرای حکم و نحوه آن وجود نداشته‌ است، بنابراین نمی‌توان یک‌بار دیگر از این مرد سلب حیات کرد. به گزارش ایسنا،‌ محمدحسین شاملو، قاضی بازنشسته در شرق نوشت: خبر زنده‌شدن مرد اعدامی که چند روز قبل حکم اعدامش در زندان بجنورد اجرا شد، بحث‌های زیادی را بین حقوقدانان به‌وجود آورده و برخی معتقدند این حکم باید دوباره اجرا شود و برخی معتقدند نباید این حکم را بار دیگر اجرا کرد.