‎سخنرانی دکتر عبدالکریم لاهیجی در وین

دکتر عبدالکریم لاهیجی وکیل دادگستری٬ از موسسین جمعیت دفاع از آزادی و حقوق بشر٬ مدیر اتحادیه حقوق بشر در ایران و رئيس ‎ کنونی فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر بی شک ‎ یکی از متخصصین تراز اول قوانین دادگستری و باسابقه ‎ترین فعالان حقوق بشر در ایران و نیز از مخالفین سرسخت اخکام اعدام در مقیاس جهانی میباشد‫.‬

‎ممانعت از برگزاری نماز عید قربان اهل سنت در تهران

چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۲ – هرانا – نهادهای امنیتی از برگزاری نماز عید قربان اهل سنت در مساجد خانگی ممانعت به عمل آوردند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نماز عیدقربان اهل سنت که قرار بود صبح روز چهارشنبه در مساجد خانگی برگزار شود با ممانعت نهادهای امنیتی برگزار نشد.

‎محاکمه جدید سید ضیا نبوی به اتهام تبلیغ علیه نظام

چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۲ – هرانا – سید ضیا نبوی که از خرداد سال ۸۸ تا کنون بدون مرخصی در زندان به سر می برد، در روزهای اخیر با پرونده جدیدی مواجه شده و بار دیگر به اتهام تبلیغ علیه نظام در اهواز محاکمه شده است. به گزارش کلمه، پرونده جدید سید ضیا نبوی به دلیل یادداشت هایی که وی از زندان کارون اهواز منتشر کرده برای وی تشکیل شده است، به خصوص یادداشتی که وی در مورد وضعیت محمدعلی عموری وبلاگ نویس و فعال فرهنگی عرب زبان محکوم به اعدام نوشت با عنوان “روایت یه زندانی تبعیدی از یک محکوم به مرگ، اعدام سیلی نیست که قابل جبران باشد” و به دلیل آن تحت فشار قرار گرفت و به انفرادی فرستاده شد.