« سرکوب، زندان ،شکنجه و اعدام اهرم های سرمایه داری در برابر کارگران، زحمتکشان و انسانهای مبارز»

سرکوب، زندان ،شکنجه و اعدام اهرم های سرمایه داری در برابر کارگران، زحمتکشان و انسانهای مبارز در سراسر جهان است و رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی پرچم دار این جنایات علیه بشریت است، جمهوری اسلامی از ابتدای به قدرت رسیدن با استفاده از تمامی ابزار سرکوب چهره درنده خوی خود برای حفظ سرمایه داری و سرمایه داران را به بهترین شکلی نشان داده است.

اعدام ۱۶ زندانی بلوچ تاکیدی بر تداوم سیاست دولتی ایجاد وحشت

ایران/ مجازات اعدام – پاریس، ۶ آبان ۱۳۹۲ (۲۸ اکتبر ۲۰۱۳). روز ۴ آبان ۱۶ زندانی بلوچ  به تلافی حمله مسلحانه روز ۳ آبان شورشیان بلوچ در سراوان در جنوب شرقی ایران به سرعت اعدام شدند. عبدالکریم لاهیجی، رییس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر گفت: «اعدام تلافی جویانه ۱۶ زندانی بلوچ در روز شنبه، به انتقام جویی از کشتار تاسف بار ۱۴ مرزبان، نقض فاحش حقوق بین المللی است. این اعدام ها به ویژه از این نظر تکان دهنده است که این زندانیان بلوچ حتا ارتباطی به حمله شورشیان نداشتند.»

‎اعدام شتاب زده‌ی هجده زندانی، نافی اصل استقلالِ دستگاه قضایی

دوشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – دبیر خانه مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران طی اطلاعیه مطبوعاتی اعدام ۱۸ زندانی در زندانهای سلماس، زاهدان و ارومیه را محکوم کرد و نسبت به اظهارات انتقام جویانه دادستانی زاهدان ابراز تاسف و نگرانی کرد. در بخشی از بیانیه این تشکل حقوق بشری آمده است: “مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ضمن محکوم نمودن اعدام شهروندان به دلایل عقیدتی، رفتار انتقام جویانه‌ی حکومت ایران در برخورد با معضلات امنیتی را نگران کننده می‌داند و بر این باور است در صورت عدم اتخاذ تدابیر عملی و واکنش جدی، شاهد تکرار آن از سوی حکومت در آینده خواهیم بود.”

‎هیچ‌گونه مدیریتی در جمع‌آوری و رهاسازی زباله‌های کردستان صورت نمی‌گیرد

‎۰۶ آبانماه ۱۳۹۲ – ایلنا: مدیر کل محیط زیست کردستان گفت: به دلیل عدم وجود امکانات لازم، مدیریت زباله در روستا‌های کردستان نامناسب بوده و در کل هیچ‌گونه مدیریت خاصی ندارد و به صورت ناقص جمع آوری و در محل جایگاه رهاسازی می‌شود. ناصح قادری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در سنندج اظهار داشت: در استان کردستان بیش از ۱۷۰۰ روستا وجود دارد که متأسفانه کمتر از ۲۰ درصد از این روستا‌ها دارای جایگاه زباله هستند.

‎محکومیت مدیرعامل وقت شرکت واحد در پی شکایت فعالان کارگری

‎۰۶آبانماه ۱۳۹۲ ایلنا – در پی ممانعت مدیرعامل پیشین شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از بازگشت به کار چهار نفر از فعالان کارگری و شکایت کارگران، این مقام کارفرمایی با رای دادگاه کارکنان دولت محکوم شناخته شد. به گزارش ایلنا، براساس رای صادر شده از سوی شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کارکنان دولت، مدیرعامل وقت شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به دلیل ممانعت از اجرای رای هیات‌های تشخیص و حل اختلاف اداره کار استان تهران به یک سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شد.

‎قاضی نورالله عزیزمحمدی، قاتل پدرش را بخشید

دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۲- قاضی عزیزمحمدی درباره علت اعلام گذشتش گفت: من در همه پرونده‌هایی که رسیدگی می‌کنم به اولیای‌ دم پیشنهاد می‌دهم گذشت کنند. همیشه هم فکر می‌کردم اگر خودم در چنین شرایطی قرار گرفتم، چه می‌کنم. مرگ پدرم برایم خیلی غم‌انگیز بود و خانواده ما را تحت‌ تاثیر خودش قرار داد اما بعد از مدتی فکر کردن تصمیم گرفتم رضایت بدهم چرا که متهم بسیار جوان ‌است و من فکر می‌کنم باید به او فرصت دوباره‌ای برای زندگی داد.

‎روزنامه‌ی «بهار» توقیف شد

دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۲ – روزنامه‌ی «بهار» با حکم هیأت نظارت بر مطبوعات توقیف شد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از دبیرخانه هیأت نظارت بر مطبوعات، این هیأت در جلسه صبح امروز خود روزنامه بهار را به دلیل انتشار یادداشتی با عنوان «امام؛ پیشوای سیاسی و یا الگوی ایمانی؟» توقیف کرد.

‎بهبودی اعدامی زنده شده/ پیگیری موضوع دختران میرحسین موسوی توسط وزارت اطلاعات

دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۲ – سخنگوی قوه قضاییه گفت: کشف علائم حیات در اعدامی نجات‌یافته یکی دو ساعت بعد از اجرای حکم اعدام صورت گرفته است. به گزارش  (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در نشست خبری روز دوشنبه با اصحاب رسانه ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر گفت: در این ایام تعدادی از مرزبانان ما توسط ضدانقلاب به شهادت رسیدند و من این حادثه را به خانواده‌های آن‌ها،‌ مردم و نیروی انتظامی تسلیت می‌گویم و امیدوارم با همکاری نیروهای امنیتی هرچه زودتر این عاملان این حادثه در داخل و خارج از کشور (با همکاری کشورهای همسایه) دستگیر شده و به مجازات برسند.