‎کارگران اخراجی فولاد زاگرس اجازه خروج اموال کارخانه را ندادند

پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۲ – هرانا – کارگران اخراجی کارخانه فولاد زاگرس از تلاش مالکان کارخانه برای خروج ضایعات چدنی برای فروش و ممانعت کارگران با حمایت نیروی انتظامی از این اقدام خبر می‌دهند. به گزارش ایلنا نماینده کارگران اخراجی کارخانه ذوب آهن فولاد زاگرس در این باره گفت: کارفرما قصد داشت ضایعات چدنی را از کارخانه خارج کند و هنگامی که با ممانعت بیش از ۳۰ کارگر اخراجی کارخانه رو به رو شد از نیروی انتظامی کمک خواست که در ‌‌نهایت نیروی انتظامی نیز، حق را به کارگران داد.

گزارشی از وضعیت درمان و بهداشت در زندان رجایی شهر کرج

پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۲ –  هرانا – برخلاف ادعای مسئولین زندان رجایی شهر کرج، وضعیت درمان و بهداشت در این زندان بسیار نامناسب است. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پنج روز پیش وبسایت رسمی اداره کل زندان‌ها به نقل از روابط عمومی زندان رجایی شهر کرج نوشت، پزشکان عمومی این زندان ۱۲ هزار نفر را طی شش ماه نخست سال جاری ویزیت کرده‌اند.

‎ضرب و شتم ابوالفضل عابدینی در زندان کارون

پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۲ – هرانا – یکی از کارمندان حفاظت اطلاعات زندان کارون اهواز پس از فحاشی و توهین به ابوالفضل عابدینی اقدام به ضرب و شتم وی کرد. به گزارش کلمه، هفته گذشته پس از آنکه با درخواست این زندانی سیاسی برای دریافت کتاب هایی که مادرش فرستاده بود مخالفت شد، وی از یکی از مامورین حفاظت این زندان به نام غلام‌نژاد دلیل عدم تحویل کتاب‌ها را جویا شد که این مامور حفاظتی اعلام کرد کتاب هایی که شما می‌خوانید مورد تایید ما نیست.

‎قطعی شدن حکم قصاص یک نوجوان در ارومیه

پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۲ – هرانا – “بهاءالدین قاسم‌زاده”، که در ۱۶ سالگی به اتهام قتل بازداشت شده بود، با تایید حکم قصاص از سوی دیوان عالی کشور، در معرض اجرای حکم قرار گرفته است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یک زندانی به نام بهاءالدین قاسم‌زاده، که در سن نوجوانی مرتکب قتل شده بود، اکنون و پس از رسیدن به سن قانونی، خطر اجرای حکم اعدام جانش را تهدید می‌کند.

‎گزارشی از یک فاجعه زیست محیطی در کرمانشاه “تلف شدن دو میلیون قطعه ماهی در ریجاب”

پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۲ – گزارش از هادی نوروزی – تلف شدن دو میلیون قطعه ماهی در ریجاب – به گزارش  (ایسنا) منطقه کرمانشاه، ریجاب در شهرستان دالاهو استان کرمانشاه، که روزگاری قطب گردشگری ایران زمین بود، چندین سال است به قطب پرورش ماهیان سردآبی تبدیل شده، به گونه‌ای که امروزه بخش قابل توجهی از اشتغال جوانان و بومیان این منطقه به کار پرورش ماهی ختم می‌شود.

‎اعتراف‌گیری با روش‌های غیرقانونی خلاف است

‎۱۸ مهرماه ۱۳۹۲ – به گزارش ایسنا فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر ضرورت اجرای قوانین و رعایت شرع، تصریح کرد: اینکه با روشی غیرقانونی تلاش شود تا زودتر از متهم اعتراف گرفته و به نتیجه مطلوب رسیده شود خلاف قانون است. احمدی مقدم قانون و شرع را معیار رابطه کاری پلیس با مردم دانست و افزود: مردم داری،‌ کارآمدی و روزآمدی از شعارهای ناجا بوده است.

‎‫جنایت به نام عدالت و مسئولیت شهروند‬

١٠ اکتبر ٢٠١٣ ( ١٨ مهر ١٣٩٢) – “مجازات اعدام قتل عمدی است که دولت با برنامه‌ریزی از پیش (سبق تصمیم) و با خونسردی مرتکب می‌شود. محروم کردن عامدانۀ حق حیات، افراطی‌ترین شکل اعمال قدرت دولت بر فرد است. حق دولت‌ها به چنین اعمال قدرتی، مسئلۀ کانونی بحث دربارۀ مجازات اعدام است.”‎جوامع عادلانه و مدرن را نمی توان بر کشتن بنیاد گذاشت: مجازات اعدام را ملغا کنید!

‎۱۰ اکتبر ۲۰۱۳ یازدهمین سالگشت روز جهانی ضد مجازات اعدام است. سازمان های جامعه مدنی و طرفدار الغای مجازات اعدام در سراسر جهان افکار بین المللی را علیه غیرعقلایی بودن این مجازات و ظالمانه بودن اعدام ها بسیج خواهند کرد. فلورانس بِلِویه، رییس ائتلاف جهانی ضد مجازات اعدام  ٬ عبدالکریم لاهیجی رییس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر ٬ روبر بادَنتِر، وزیر پیشین دادگستری فرانسه