محمدرضا پورشجری به سلول انفرادی منتقل شد

شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۰۷-IranSOS- محمدرضا پورشجری درپی اعلام اعتصاب غذا در اعتراض به بلاتکلیفی، پرونده سازی و دستگیری مجدد خود به سلول انفرادی منتقل شد. به گزارش هرانا، «محمدرضا پورشجری» نویسنده وبلاگ «گزارش به خاک ایران» با نام مستعار «سیامک مهر»،  که از روز جاری (شنبه ۱۸ بهمن ماه) در زندان ندامتگاه مرکزی کرج دست به اعتصاب غذا زده است به سلول انفرادی منتقل شد. یکی از زندانیان زندان ندامتگاه مرکزی کرج در تماسی با خبرگزاری هرانا گفت: «آقای پورشجری ساعت ۷ شب به نگهبانی فراخوانده شد و وی را به سلول انفرادی منتقل کردند.»

‎ادامه بلاتکلیفی پیمان میرزایی در بازداشت

شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ -۲۰۱۵-۰۲-۰۷-IranSOS- پرونده پیمان میرزایی در شعبه سوم دادسرای شهید مقدسی در حال رسیدگی است و همچنان از آزادی وی به قید وثیقه جلوگیری میشود. به گزارش هرانا، پیمان میرزایی از پیروان عرفان حلقه که در پی تجمعی در نزدیکی ساختمان ستاد حقوق بشر بازداشت شد، طی تماس تلفنی توانسته از وضعیت سلامتی‌اش اطلاع دهد.

‎فراخوان فوری عفو بین الملل برای نجات سامان نسیم

شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۰۷-IranSOS- سازمان عفو بین الملل امروز با صدور بیانیه‌ای نگرانی خود را از احتمال اجرای حکم اعدام سامان نسیم، زندانی سیاسی که در زمان نوجوانی دستگیر و به اعدام محکوم شده است ابراز کرد و از همگان خواست تا برای نجات وی تلاش کنند. به گزارش هرانا، سازمان عفو بین الملل که مقر آن در لندن است با صدور بیانیه‌ای نسب به احتمال اجرای حکم اعدام سامان نسیم واکنش نشان داده و خواستار اقدام عاجل هموطنان برای نجات وی شده است.