‎تجمع کارگران ذوب آهن اردبیل مقابل ساختمان استانداری

شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۳۱-IranSOS- نزدیک به ۱۰۰ کارگر کارخانه ذوب آهن اردبیل در اعتراض به تعویق ۸ ماه حقوق و نامشخص بودن وضعیت شغلی‌شان صبح امروز مقابل ساختمان استانداری اردبیل تجمع کردند. منابع کارگری ایلنا در کارخانه ذوب آهن اردبیل گزارش دادند، کارفرما به بهانه اینکه تولید در این واحد صنعتی توجیه اقتصادی ندارد فعالیت این کارخانه را از اردیبهشت ماه سال جاری متوقف کرده است و هم اکنون ۲۵۰ نفر از کارگران این کارخانه بلاتکلیف هستند. به گفته کارگران، آنان علاوه بر دریافت نکردن ۸ ماه حقوق مربوط به ماهای اردیبهشت، خرداد، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر و دی ماه به همراه حق عیدی سال ۹۲ را هم دریافت نکرده‌اند.

ادامه خواندن “‎تجمع کارگران ذوب آهن اردبیل مقابل ساختمان استانداری”

‎چهارمین تجمع اعتراضی کارگران مس خاتون آباد در مقابل فرمانداری

شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۳۱-IranSOS- صبح امروز بیش از ۲۰۰ نفر از کارگران قراردادی شرکت‌های تابعه مس خاتون آباد برای چهارمین روز پیاپی در مقابل فرمانداری شهر بابک تجمع کردند. این کارگران که امروز هم به همراه خانواده‌هایشان در مقابل فرمانداری شهر بابک تجمع کرده‌اند، به ایلنا گقتند در طی این چهار روزی که به همراه خانواده‌هایمان در مقابل فرمانداری چادر زده‌ایم، هیچ مقام مسولی به وضعیت ما رسیدگی نکرده است.

ادامه خواندن “‎چهارمین تجمع اعتراضی کارگران مس خاتون آباد در مقابل فرمانداری”

‎بیکاری ۱۳۰ نفر از کارگران «فارسیت دورود» در کمتر از یک ماه

‎شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۳۱-IranSOS- به گفتهٔ منابع کارگری در لرستان، شرکت فارسیت دورود که در شرف بازگشایی مجدد قرار دارد به دلیل کمبود نقدینگی اقدام به تعدیل نیرو کرده است که در نتیجهٔ آن از ماه گذشته تاکنون ۱۳۰ کارگر پیمانی این شرکت بیکار شده‌اند. پیش از این اخراج‌ها، تعداد کارگران این شرکت ۳۶۸ نفر بوده است. یک منبع کارگری در این باره به ایلنا گفت: با توجه به رکود کار در چند ماههٔ اخیر و افزایش مبلغ مطالبات کارگران قرار شد که با توافق دو طرفه تعدادی از کارگران تعدیل و حکم بازخریدی برایشان صادر شود.

ادامه خواندن “‎بیکاری ۱۳۰ نفر از کارگران «فارسیت دورود» در کمتر از یک ماه”

‎اعتراض بدون برنامه معلمان از وجود بحران خبر می‌دهد

شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۳۱-IranSOS- عضو کانون فرهنگیان شیراز گفت تحصن و اعتصاب بدون برنامه ریزی معلمان از وجود یک بحران خبر می‌دهد. «محمدتقی سبزواری» در این باره به ایلنا گفت: امروز رفتارهای احساسی همانند دهه ۸۰ در بین فرهنگیان کاهش پیدا کرده و بیشتر معلمان اعتقاد دارند که باید با مصالحه امور را پیشبرد ولی این تفکر و عقلانیت حد و مرز دارد. مسئولان باید قدر این عقلانیت را بدانند. تحصن اخیر معلمان در نقاط مختلف کشور نشان داد که این صبر در حال اتمام است. او افزود: توجه به آموزش و پرورش واقعیتی است که کلیه کشورهای توسعه یافته بنا به توصیه یونسکو به آن عمل کرده‌اند و در همین راستا به نظر می‌رسد دیدگاه رئیس جمهور نسبت به هزینه در آموزش و پرورش مثبت باشد.

ادامه خواندن “‎اعتراض بدون برنامه معلمان از وجود بحران خبر می‌دهد”

‎فروش کارتی آب در مشهد

شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ -۲۰۱۵-۰۱-۳۱-IranSOS- بحران آبی ایران دیگر بحث تازه‌ای نیست؛ هر روز یک خبر تازه از این حوزه می‌رسد. در این شرایط نامناسب ذخایر آب و خشکسالی‌های پیاپی، ١٥طرح فوری برای نجات ذخایر آبی کشور طراحی شده اما پرسش این است که این طرح‌ها تا چه میزان می‌تواند این بحران را رفع کند؟ چرا که اگر وضع کنونی آب در کشور با همین روند ادامه یابد قطعا در آینده نزدیک با بحران شدیدی مواجه خواهیم شد؛ زیرا میزان بارش‌ها همچنان وضع خوبی ندارد و در مقایسه با‌ سال گذشته و دوره بلندمدت به ترتیب با کاهش ٢٤ و ٢٠‌درصدی مواجه است.

ادامه خواندن “‎فروش کارتی آب در مشهد”

‎تجمع اعتراضی کارگران «مس خاتون آباد» در سومین روز متوالی

جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۳۰-IranSOS- صبح امروز بیش از ۲۰۰ نفر از کارگران قراردادی شرکت‌های تابعه مس خاتون آباد برای سومین روز پیاپی در مقابل فرمانداری شهر بابک تجمع کردند. به گفتهٔ منابع ایلنا در کرمان، این کارگران که امروز هم به همراه خانواده‌های‌شان در مقابل فرمانداری شهربابک تجمع کرده‌اند، می‌گویند برگزاری آزمون استخدامی شرکت مس ایران امنیت شغلی‌شان را با تهدید جدی مواجه می‌کند.

ادامه خواندن “‎تجمع اعتراضی کارگران «مس خاتون آباد» در سومین روز متوالی”

‎صغری نجف پور پس از ۲۶ سال از زندان آزاد شد

پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۳۰-IranSOS- زنی که در کودکی به اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود بعد از ۲۶ سال از زندان آزاد شد. به گزارش هرانا به نقل از روزنامه شرق، صغری نجف‌پور ۲۶سال پیش در پاییز ۱۳۶۷ در حالی که برخی روایت‌ها حاکی از سن کمتر از ۱۵سال برای وی بود اما طبق مستندات پرونده حدود ۱۶ سال داشت به اتهام قتل محکوم به قصاص (اعدام) و زندان شد. او به دلیل فقر خانواده به عنوان خدمتکار خانه‌ای در رشت مشغول کار شده بود که متهم شد فرزند ۷ساله صاحب خانه را که همبازی‌اش بود به قتل رسانده است. صغری نجف‌پور پس از محکومیت به اعدام دوبار تا پای چوبه دار رفت.

ادامه خواندن “‎صغری نجف پور پس از ۲۶ سال از زندان آزاد شد”

‎هیچ پناه جوئی از آلمان تا نیمه ژانویه ۲۰۱۶ به یونان اخراج نمی شود

‎‎جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۳۰-IranSOS- حنیف حیدرنژاد: به گزارش رسانه های آلمان وزیر کشور آلمان اطلاع داده است که تا نیمه ژانویه سال ۲۰۱۶ هیچ پناه جوئی از آلمان به یونان اخراج نخواهد شد. “توماس دِ مِزیر” وزیر کشور آلمان گفت اگرچه در زمینه رسیدگی به وضعیت پناه جویان در یونان تغییرات مثبتی دیده می شود، اما این وضعیت همچنان آنمقدار وخیم است که نمی توان پناه جوئی که خود را از یونان به آلمان رسانده است در چهارچوب قرارداد دوبلین۳ به یونان بازگرداند.

ادامه خواندن “‎هیچ پناه جوئی از آلمان تا نیمه ژانویه ۲۰۱۶ به یونان اخراج نمی شود”

‎تجمع تولیدکنندگان پوشاک در اعتراض به قرارداد ترجیحی ایران و ترکیه

‎چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۸-IranSOS- ایران و ترکیه به تازگی به سمت انعقاد موافقت‌نامه‌های تجاری ترجیحی گرایش پیدا کرده‌اند. تجارت ترجیحی ایران و ترکیه، یازدهم دی امسال برابر با نخستین روز سال نو میلادی آغاز شد. با این حال، قرارداد تجاری ترجیحی ایران و ترکیه، مورد انتقاد بسیاری از تولیدکنندگان قرار گرفته است، به نحوی که عده‌ای از این قرارداد به ترکمنچای جدید یاد می‌کنند.

ادامه خواندن “‎تجمع تولیدکنندگان پوشاک در اعتراض به قرارداد ترجیحی ایران و ترکیه”

‎تجمع ۲۰۰ نفر از کارگران مس خاتون آباد در مقابل فرمانداری شهربابک‎

چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۱-۲۸-IranSOS- صبح امروز کارگران اقماری شرکت ذوب خاتون آباد بار دیگر در مقابل فرمانداری شهر بابک در کرمان تجمع کردند. صبح دیروز نیز تجمع مشابهی در مقابل فرمانداری شهربابک برگزار شده بود. به گزارش ایلنا، بیش از ۲۰۰ نفر از کارگران شرکتهای تابع ذوب مس خاتون آباد بار دیگر در مقابل فرمانداری تجمع کردند. کارگرانی که در پروژه‌های پالایشگاه، اکسیژن، اسید، انبار کنسانتره و کانی مس مشغول به کارند نسبت به برگزاری آزمون استخدامی در مجتمع صنعتی ذوب مس خاتون آباد معترض‌اند.

ادامه خواندن “‎تجمع ۲۰۰ نفر از کارگران مس خاتون آباد در مقابل فرمانداری شهربابک‎”