‎تجمع دانشجویان در کوی دانشگاه تهران در اعتراض به وضع قوانین مشابه زندان

دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۰۹-IranSOS- دانشجویان کوی دانشگاه تهران شب گذشته با تجمع درکوی دانشگاه خواستار رسیدگی مسئولان دانشگاه به مطالبات صنفی خود شدند. به  گزارش هرانا، شنبه شب، هجدهم بهمن ماه ۱۳۹۳ جمع کثیری از دانشجویان کوی دانشگاه تهران در اعتراض به افزایش هزینه‌ها و کاهش ظرفیت خوابگاه‌ها، محدودیت ساعات تردد و اعلام ساعت خاموشی در شب برای دانشجویان‌، نامطلوب بودن خدمات اینترنت، افزایش قیمت حضور میهمانان در کوی و برخود نامناسب مامورین حراست با دانشجویان تجمع کرده و خواستار پاسخگویی مسئولان دانشگاه تهران شدند.

‎بیانیه دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در محکومیت بازداشت زهرا خندان و سها مرتضایی

دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۰۹-IranSOS- جمعی از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه صنعتی امیر کبیر طی بیانیه ای مینویسند: “تا دیروز آنچه بر یاران دبستانیمان رفته بود احضارهای مداوم بود و محرومیت های دنباله دار و تهدید های همیشگی. امروز اما زندان هم اضافه شده است تا درکارنامه ی رنج و اندوهشان چیزی از قلم نیافتاده باشد! بیش از سه هفته است که از بازداشت سها مرتضایی و زهرا خندان دو دانشجوی دانشگاه پلی تکنیک می گذرد. بی خبری از وضعیت این دو یار دبستانی که در این مدت در سلول های انفرادی حبس شده اند ما را واداشته است تا دست به قلم برده و با انتشار این متن جامعه و افکار عمومی را مخاطب قرار دهیم و با صدای بلند اعلام کنیم بازداشت این عزیزان که یقینا از روی بهانه جویی های همیشگی و البته واهی ماموران امنیتی است از دید جامعه ی دانشگاهی و علی الخصوص دانشجویان پلی تکنیک محکوم است.”

‎تجمع کارگران شیشه آبگینه در اعتراض به تعویق ۳ ماه حقوق

دوشنیه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۰۹-IranSOS- شماری از کارگران کارخانه «شیشه آبگینه» قزوین که حقوق آبان، آذر و دی‌ماه را دریافت نکرده‌اند در پی تداوم بی‌توجهی‌ کارفرما به پرداخت مطالبات صنفیشان، صبح امروز در نمازخانه کارخانه تجمع کردند. منابع خبری ایلنا در کارخانه شیشه آبگینه گزارش داده‌اند، امروز دومین روز است که کارگران در ادامه اعتراضات صنفی خود طی ماهای گذشته و در واکنش به بی‌تفاوتی کارفرما در خصوص پرداخت مطالبات مزدی‌شان در محوطه کارخانه تجمع کرده‌اند.

پرداخت حقوق ۹۰۰ کارگر قطارشهری اهواز ۴ ماه به تعویق افتاده است

دوشنیه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۰۹-IranSOS- منابع کارگری در پروژه قطار شهری اهواز از پرداخت نشدن ۴ ماه از معوقات حقوقی حدود ۹۰۰ کارگر شرکت پیمانکاری کیسون (مجری پروژه قطار شهری اهواز) خبر می‌دهند. کارگران به ایلنا گفته‌اند؛ با وجود آنکه یکماه به پایان سال جاری باقی است و کارگران انتظار دارند عیدی و پاداش پایان سال خود را دریافت کنند اما کارفرما مطالبات حقوقی ۴ ماه گذشته ۹۰۰ کارگر را پرداخت نکرده است.

‎تعویق ۳ ماه حقوق کارگران ECC در آبادان

دوشنیه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۰۹-IranSOS- پرداخت حقوق ۱۲۰ کارگر شرکت پیمانکاری ساختمان و نصب صنایع پتروشیمی (ECC)، به دلیل آنچه «کمبود منابع مالی» ذکر می‌شود طی سه ماه اخیر به تعویق افتاده است. کارگران به ایلنا گفته‌اند؛ حدود ۱۲۰ کارگر در شرکت ساختمان و نصب صنایع پتروشیمی (ECC) که در فاز سه پالایشگاه آبادان عهده‌دار ساخت سازه‌های صنایع نفت است مشغول به کارند که حقوق سه ماه آبان، آذر و دی را دریافت نکرده‌اند. کارگران پرداخت نشدن مطالبات این شرکت پیمانکاری از سوی وزارت نفت را باعث به تعویق افتادن حقوق‌شان می‌دانند.

‎گفتگوی رادیو بین المللی فرانسه با آقایان عبدالکریم لاهیجی، عبدالستار دو شوکی و ابوالحسن بنی صدر

دوشنیه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۰۹-IranSOS- ‎گفتگوی رادیو بین المللی فرانسه با آقایان عبدالکریم لاهیجی، عبدالستار دو شوکی و ابوالحسن بنی صدر در پی انتشار تحلیل فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر در باره «شارلی ابدو» و آزادی بیان- نوشتۀ رحمت قاسم بیگلو: روز شنبه، هفتم فوریه، مصادف بود با روز ترور خونین درپاریس درهفتم ژانویه گذشته که که طی آن بیست نفر از جمله سه جوان تروریست جان خود را ازدست دادند. اکنون یک ماه از ان ماجرا می گذرد، ولی دراین مدت خشونت و بی رحمی به فرانسه محدود نبوده است. گروهی که خود را حکومت اسلامی عراق و شام می نامد دراین فاصله درموارد بسیاری دست به خشونت های خونین به نام اسلام زده است.

تداوم فشارها و محدودیت ها برای اجلال قوامی کاملا غیر انسانی است

دوشنیه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۰۹-IranSOS- دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان با انتشار بیانیه ای نگرانی عمیق و جدی خود را از دور جدید فشارها، تهدید ها و محدودیت ها برای سخنگوی این سازمان اجلال قوامی ابراز کرد. متن کامل بیانیه به این شرح است:
تداوم فشارها و محدودیت ها برای اجلال قوامی کاملا غیر انسانی است
در چند سال اخیر همواره فشارها ، تهدید ها ، احضارها و بازداشت های مکرر برای اعضای سازمان به طور مداوم وجود داشته است. اجلال قوامی سخنگوی سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان که فعالیت روزنامه نگاری نیز دارد همواره قربانی این نوع رویکردها بوده است. منع فعالیت مطبوعاتی در دوران دولت گذشته ، احضارهای مداوم و چندین نوبت بازداشت از جمله مواردی است که همواره در خصوص وی اعمال شده است.