‎گزارشی از آخرین وضعیت محمدصدیق کبودوند در زندان اوین

شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۱۴-IranSOS- محمدصدیق کبودوند، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر علیرغم تحمل هفت سال و نیم زندان همچنان حدود سه سال دیگر را باید در زندان سپری کند. آقای کبودوند تنها به صرف فعالیت‌های حقوق بشری در زندان به سر می‌برد. به گزارش هرانا، محمدصدیق کبودوند موسس سازمان حقوق بشر کردستان، دهم تیر ماه سال ۱۳۸۶ بازداشت و پس از محاکمه در مجموع به ده سال و نیم زندان محکوم شده است، وی تاکنون بیش از هفت سال و نیم از مدت محکومیتش را سپری کرده است.

‎دانشگاه خانه ی تبعیض در ایران

‎‎جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۱۴-IranSOS- فرهاد فهیمی: تبعیض در این بحث به معنای تفرقه اندازی ، تحقیر و عدم تساوی حقوق افراد و یا گروههای گوناگون به علل نژادی ، مذهبی ، سیاسی ، گرایش جنسی ، نقص عضو و جنسیت آنان میباشد.
تبعیض رابطه مستقیمی با ساختارهای قدرت اجتماعی دارد ، افراد و گروههایی که از قدرت و نفوذ اجتماعی کمتری برخوردار می باشند ، از حقوق یکسان با سایر افراد ویا گروهها بهره ور نیستند. 
از جمله تبعیض های موجود در دانشگاه های ایران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

‎تعویق ۳ ماه و نیم حقوق ۶۳۰ کارگر معدن قشلاق

دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۱۴-IranSOS- کارگران معادن زغال سنگ «قشلاق» (البرز شمال شرق) در استان گلستان از تعویق ۳ ماه و نیم حقوق ۶۳۰ کارگر شاغل در این واحد معدنی، به دلیل آنچه از سوی کارفرما کمبود منابع مالی عنوان می‌شود خبر دادند. کارگران معدن زغال سنگ  قشلاق  به ایلنا گفته‌اند حقوق ماه‌های آبان، آذر، دی و نیمی از حقوق اردیبهشت ماه سال جاری را نیز دریافت نکرده‌اند. به همین دلیل طی هفته‌های گذشته چندین تجمع در محوطه معدن و در مقابل فرمانداری آزادشهر برگزار کردیم اما در آخرین تجمع شخص آقای فرماندار حضور نداشت و اجتماع کارگران سریعا خاتمه یافت.

‎تجمع ۱۰۰ کارگر مرکز خرید پدیده شاندیز در اعتراض به تعویق ۴ ماه حقوق

دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۱۴-IranSOS- نزدیک به ۱۰۰ کارگر مرکز خرید «پدیده شاندیز» واقع در مشهد صبح امروز (شنبه ۲۵ بهمن) در اعتراض به تعویق بیش از چهار ماه حقوق مقابل درب ورودی شهر رؤیایی این شرکت تجمع کردند. به گزارش ایلنا، حدود ۴۷۰ کارگر  مرکز خرید پدیده شاندیز مشهد از مهر ماه امسال تاکنون حقوقی دریافت نکرده‌اند.

‎۱۰ کارگر لوله و نورد صفا اخراج شدند/ ادامه اعتصاب کارگران

شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۱۴-IranSOS- ده کارگر لوله و نورد صفا در میانه اعتراض صنفی نزدیک به ۱۰۰۰ کارگر این واحد تولیدی اخراج شدند. کارگران به نقل از مدیران کارخانه می‌گویند این ۱۰ کارگر به توصیه شورای تامین شهرستان ساوه در لیست اخراج قرار گرفته‌اند. به گزارش خبرنگار ایلنا، کارفرما صبح امروز (شنبه ۲۵ بهمن) با نصب اطلاعیه‌ای در محوطه کارخانه از اخراج «حجت محبوب»، «حسن امیدشمالی»، «داوود واحدی»، «منصور بصیری»، «حبیب اوتادی»، «نعمت صدری‌خانلو»، «احمد امانی»، «مهدی اکبری‌نوری»، «غلامرضا غلامی» و «نبی‌الله حیدری» خبر داد.