‎معصومه ضیاء به حبس تعزیری و شلاق محکوم شد

‎جمعه ۰۱ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۲۰-IranSOS- معصومه ضیاء از فعالان گروه عرفان حلقه به یک سال حبس تعزیری و تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. به گزارش هرانا، معصومه ضیاء که در جریان تجمع در مقابل دادگاه انقلاب هوادارن گروه عرفان حلقه بازداشت شده بود. در دادگاهی که در تاریخ ۱۸ اسفندماه تشکیل شد توسط دادگاه انقلاب شهر تهران برگزار شد به اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع غیرقانونی به تحمل یکسال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

‎اعدام مردی ۶۶ ساله در زندان مرکزی مشهد

جمعه ۰۱ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۲۰-IranSOS- روز سه شنبه مرد ۶۶ساله‌ای به اتهام قتل، در زندان مرکزی مشهد به دار آویخته شد. به گزارش هرانا به نقل از خراسان؛ روز سه شنبه مردی ۶۶ ساله که متهم بود دایی ۸۲ ساله خود را به خاطر اختلاف بر سر آبیاری و در ‌‌نهایت به دنبال درگیری، وی را با ضربات چوب به قتل رسانده بود صبح روز گذشته به دار آویخته شد.

ده نفر از بهاییان اصفهان آزاد شدند

جمعه ۰۱ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۲۰-IranSOS- ده نفر از شهروندان بهایی که طی هفته گذشته در اصفهان بازداشت و به زندان دستگرد اصفهان منتقل شده بودند ساعاتى پیش بدون وثیقه و قرار کفالت آزاد شدند. به گزارش هرانا، ده نفر از بهاییان محبوس در زندان دستگرد اصفهان روز پنج شنبه ۳۰ بهمن بدون وثیقه و کفالت آزاد شدند.

‎حکم اعدام محیط‌بان دنایی نقض شد

جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۲۰-IranSOS- دیوان عالی کشور حکم قصاص محیط‌بان غلامحسین خالدی را که سه بار توسط شعبه اول دادگاه کیفری استان کهگیلویه و بویراحمد تایید شده بود، نقض و رسیدگی به پرونده را به شعبه دیگر این دادگاه ارجاع کرد.

اعدام غیر قانونی مجرم نوجوان را به شدت محکوم می کنیم

جمعه ۰۱ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۲۰-IranSOS- فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و سازمان های ایرانی عضو آن، جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران و کانون مدافعان حقوق بشر به شدت اعدام غیرقانونی نوجوان مجرم سامان نسیم را محکوم می کنند که بنا به گزارش ها دیروز صبح در ایران اعدام شده است.