‎ماجرای لغو اقامت پناهندگان در کانادا چیست؟

پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۳-۰۵-IranSOS- پناهجويان بايد برای پناهنده شدن به دولت ميزبان ثابت کنند که به دلايل سياسی، دينی و مذهبی، عقيدتی و مانند آنها، با خطر زندان، شکنجه و در نهايت مرگ در کشور خود مواجه‌اند. اما حالا دولت کانادا می‌گويد چطور می‌شود کسی با يک يا چند بهانه اين‌چنينی از اين کشور پناهندگی و اقامت گرفته باشد، اما پس از مدتی با تهيه پاسپورت زادگاهش، آزادانه به کشور خود رفت و آمد کند.

ادامه خواندن “‎ماجرای لغو اقامت پناهندگان در کانادا چیست؟”

‎کانون مدافعان حقوق بشر: اعدام ناعادلانه شش زندانی بی‌کفایتی قوه قضاییه را اثبات کرد

پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۳-۰۵-IranSOS- کانون مدافعان حقوق بشر در پی اعدام شش زندانی در زندان رجایی‌شهر با غیر قانونی و ناعادلانه دانستن این احکام، آن‌را ثابت‌کننده بی‌کفایتی قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران در اجرای عدالت دانست.
 حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید دهقانی، جهانگیر دهقانی، هادی حسینی و صدیق محمدی- شش زندانی اهل سنت و کرد- سحرگاه ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ در زندان رجایی شهر اعدام شدند.

ادامه خواندن “‎کانون مدافعان حقوق بشر: اعدام ناعادلانه شش زندانی بی‌کفایتی قوه قضاییه را اثبات کرد”

نگرانی زندانیان قزلحصار از اعدامهای دستجمعی

پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۳-۰۵-IranSOS- درپی اعدام ۱۵ تن از زندانیان واحد دو زندان قزلحصار موجی از نگرانی زندانیان و خانواده ایشان را فراگرفته است. به گزارش هرانا، سپیده دم چهارشنبه ۱۳ اسفندماه ۱۵ زندانی در زندان قزلحصار کرج با اتهامات مربوط به مواد مخدر اعدام شدند.

ادامه خواندن “نگرانی زندانیان قزلحصار از اعدامهای دستجمعی”

‎اعدام و راهکاری برای کاهش اجرای آن

پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۳-۰۵-IranSOS  کمال حسینی: اینکه پرسیده می‌شود که چرا در ایران آمار اعدام رو به افزایش است یا اینکه چرا پس از روی کار آمدن دولت جدید اعتدال گرا تغییری در روند کاهش اعدام‌ها ایجاد نشده است، به زعم بنده ریشه در مسائل زیر ساختی و بنیادی تری دارد که مسائلی چون تغییر مدیران و روسای دستگاه‌ها نمی‌تواند به تنهایی راه حلی برای کاهش اعدام در ایران باشد.

ادامه خواندن “‎اعدام و راهکاری برای کاهش اجرای آن”

‎اعدام ۲۱ زندانی در یک روز

چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۳-۰۴-IranSOS- پانزده زندانی با جرایم مربوط به مواد مخدر در زندان قزلحصار کرج از طریق چوبه دار اعدام شدند. به گزارش هرانا، طی روز چهارشنبه ۱۳ اسفند ماه ۱۵ زندانی با جرایم مربوط به مواد مخدر در زندان قزلحصار کرج از طریق چوبه دار اعدام شدند. تعدادی از این اعدام شدگان مدتی پیش به «ندامتگاه تهران بزرگ» انتقال داده شده بودند که دیروز برای اجرای حکم به زندان قزلحصار بازگردانده شدند.

ادامه خواندن “‎اعدام ۲۱ زندانی در یک روز”

‎پیمان میرزایی از فعالان گروه عرفان حلقه با تودیع وثیقه از زندان آزاد شد

چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۳-۰۴-IranSOS- پیمان میرزایی از فعالان گروه عرفان حلقه، شب گذشته با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد. به گزارش هرانا، پیمان میرزایی که که در هفتم بهمن ماه امسال به دنبال تجمع فعالین عرفان حلقه در مقابل ساختمان ستاد حقوق بشر قوه قضاییه بازداشت شده بود، شب گذشته با تودیع وثیقه صد میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

ادامه خواندن “‎پیمان میرزایی از فعالان گروه عرفان حلقه با تودیع وثیقه از زندان آزاد شد”

‎دومین روز اعتراض کارگران «کنتور سازی ایران» با همراهی خانواده‌ها

چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۳-۰۴-IranSOS- حدود ۵۰۰ نفر از کارگران کارخانه کنتور سازی ایران (شامل کنتور سازی و صنایع کم مصرف ایرانیان) در شهرستان البرز استان قزوین در اعتراض به پرداخت نشدن ۵ ماه از مطالبات معوقه خود از انجام کار خودداری کرده و در سالن غذا خوری تجمع کردند.»

ادامه خواندن “‎دومین روز اعتراض کارگران «کنتور سازی ایران» با همراهی خانواده‌ها”

انجمن هنر در تبعيد‪:‬ سیزدهمین جشنواره جهانی سينماي ايران در تبعيد

پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۳-۰۵-IranSOS- به اطلاع علاقمندان ميرسانيم: 
انجمن هنر در تبعيد، سیزدهمین جشنواره جهانی سينماي ايران در تبعيد را بمدت چهار روز (از یازدهم تا چهاردهم ) ماه ژوئن دو هزار و پانزده در پاريس برگزار مي كند. از فيلمسازان علاقمند به شركت در اين جشنواره خواهشمنديم براي دريافت اطلاعات بيشتر با شماره تلفن هاي :
۱۶ ۲۰ ۴۲ ۴۵ ۰۱ / ۰۷ ۶۸ ۱۲ ۰۹ ۰۶ (پاريس) و يا بوسيله اي ميل به آدرس :

ادامه خواندن “انجمن هنر در تبعيد‪:‬ سیزدهمین جشنواره جهانی سينماي ايران در تبعيد”