‎۸۰ کارگر معدنجو: اجازه ندهید بیش از این تحت فشار قرار بگیریم

پنج شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۳-۱۲-IranSOS- حدود ۸۰ نفر از کارگران شرکت زغال سنگ معدنجو واقع در زرند کرمان، با امضای طوماری از نمایندگان کارگری در شورای عالی کار خواستند برسر خواسته‌های اساسی کارگران در ارتباط با افزایش مزد ۹۴ مقاومت کنند.

ادامه خواندن “‎۸۰ کارگر معدنجو: اجازه ندهید بیش از این تحت فشار قرار بگیریم”

‎تجمع کارگران قند کامیاب در اعتراض به بیکاری و تعویق مطالبات

‎‎پنج شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۳-۱۲-IranSOS-  نزدیک به ۱۰۰ کارگر قند کامیاب در اعتراض به تعویق حقوق و نامشخص بودن وضعیت شغلی‌شان صبح امروز (۲۱ اسفند) مقابل درب ورودی این کارخانه تجمع کردند. منابع کارگری ایلنا در کارخانه قند کامیاب گزارش می‌دهند؛ تجمع کنندگان کارگرانی هستند که در طول یک سال اخیر سه ماه نامتوالی (بهمن و اسفند سال ۹۲ و بهمن سال ۹۳) حقوق نگرفته‌اند و همچنین بدون دریافت حق عیدی در آستانه بیکاری کامل قرار دارند.

ادامه خواندن “‎تجمع کارگران قند کامیاب در اعتراض به بیکاری و تعویق مطالبات”

‎دادگاه رسیدگی به اتهام ۲۸ کارگر معدن چادرملو برگزار شد

چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۳-۱۱-IranSOS- بهرام حسنی‌نژاد دبیراخراجی انجمن صنفی کارگران چادرملو، با اعلام این که هنوز حکمی در خصوص اتهام وارده به کارگران این معدن صادر نشده است، به ایلنا گفت:صبح امروز چهارشنبه ۲۰ اسفند ماه،جمعی از کارگران احضار شده به دادگاه مراجعه کردند و دفاعیات خوبی را ارائه کردند اما هنوز حکمی در خصوص اتهامی که به آنها وارد شده صادر نشده است.

ادامه خواندن “‎دادگاه رسیدگی به اتهام ۲۸ کارگر معدن چادرملو برگزار شد”

پاکستان: لغو کامل تعلیق مجازات اعدام

چهارشنبه ۲۰ اسفندد ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۳-۱۱-IranSOS- فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و سازمان عضو آن، کمیسیون حقوق بشر پاکستان، نگرانی شدید خود را از تصمیم اخیر دولت پاکستان برای لغو تعلیق مجازات اعدام در مورد تمام محکومان به مرگ ابراز می کنند. عبدالکریم لاهیجی، رییس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر، گفت: «لغو تعلیق مجازات اعدام لکه ننگی در کارنامه حقوق بشر پاکستان به جا خواهد گذاشت. مجازات اعدام ظالمانه، غیرانسانی و تحقیرکننده است که می تواند شکنجه تلقی شود و باید به طور کامل ملغا شود.»

ادامه خواندن “پاکستان: لغو کامل تعلیق مجازات اعدام”

‎تشدید فشارهای امنیتی بر فعالان صنفی معلمان

سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۳-۱۰-IranSOS- طی هفته گذشته چندین تن از معلمانی که در تجمع اعتراضی معلمان شرکت کرده بودند در شهرهای تهران و کرج احضار و مورد بازجویی قرار گرفتند. به گزارش هرانا، طی هفته‌ای که گذشت و در پی تجمع اعتراضی معلمان در تاریخ ۱۰ اسفند ماه، چندین تن از معلمانی که در این تجمعات شرکت کرده بودند به مراکز قضایی و امنیتی احضار و مورد بازجویی قرار گرفتند.

ادامه خواندن “‎تشدید فشارهای امنیتی بر فعالان صنفی معلمان”