خشونت علیه زنان: بیماری همه گیر جهانی [نقشه هم کُنشی]

یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۳-۰۸-IranSOS- خشونت علیه زنان بلایی است که همه کشورها و محیط های اجتماعی را متاثر می سازد. فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر روز ۸ مارچ نقشه هم کُنشی (http://www.thinglink.com/scene/630059847190052865) راه اندازی می کند که در پیوند با شهادت زنانی که در سراسر جهان در اثر خشونت مردان کشته شده اند و گزیده ای از  فعالیت های فدراسیون برای تشویقِ اصلاحات در مقابله با این بیماری همه گیر قرار می گیرد.

ادامه خواندن “خشونت علیه زنان: بیماری همه گیر جهانی [نقشه هم کُنشی]”

‎رضا شهابی، کامران ایازی و امید زارعی‌نژاد، به ۱۸ ماه حبس مجدد محکوم شدند

یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۳-۰۸-IranSOS- رضا شهابی، کامران ایازی و امید زارعی‌ علی‌نژاد، در پی حوادث موسوم به «پنج شنبه سیاه»، به اتهام تبلیغ علیه نظام، مجموعا به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شدند. به گزارش هرانا، در جلسه دادگاهی که روز شنبه (۱۶ اسفند) در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برای سه تن از زندانیان مضروب در حادثه «پنج شنبه سیاه» تشکیل شد. رضا شهابی به یکسال حبس تعزیری و کامران ایازی و امیدزارعی علی‌نژاد هر کدام به ۹۱روز حبس تعزیری محکوم شدند.

ادامه خواندن “‎رضا شهابی، کامران ایازی و امید زارعی‌نژاد، به ۱۸ ماه حبس مجدد محکوم شدند”

تابناک و ستاره صبح مجرم شناخته نشدند

یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۳-۰۸-IranSOS- دادگاه رسیدگی به اتهامات مدیران مسوول سایت خبری تابناک، هفته نامه ستاره صبح و خبرگزاری ناطقان برگزار شد که هیات منصفه مطبوعات، مدیران مسوول تابناک و ستاره صبح را مجرم نشناخت و شاکی خبرگزاری ناطقان نیز رضایت داد.

ادامه خواندن “تابناک و ستاره صبح مجرم شناخته نشدند”

‎۳۱ کارگر معدن چادرملو ۲۰ اسفند ماه محاکمه می‌شوند

یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۳-۰۸-IranSOS- بیست و هشت نفر از کارگران شرکت معدنی چادرملو در پی اعتراضات گسترده سال گذشته و متعاقبا شکایت کارفرما، برای رسیدگی به یک اتهام باقیمانده به شعبه عمومی دادگاه اردکان احضار شده‌اند.

ادامه خواندن “‎۳۱ کارگر معدن چادرملو ۲۰ اسفند ماه محاکمه می‌شوند”

‎“با هم در حمایت از برابری” به پیشواز هشتم مارچ و سالروز ۳۵ سالگی تصویب سیدا

یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۳-۰۸-IranSOS- انتشارات آرمان شهر در آستانه هشتم مارچ روز جهانی زنان و سالگرد ۳۵ سالگی سیدا جزوه” با هم در حمایت از برابری“را به دو زبان فارسی و پشتو منتشر کرده است و آن را تقدیم به بخشی از رنج دیده ترین زنان جهان یعنی زنان این منطقه می کند. ین جزوه حاوی متن کنوانسیون بین المللی همه اشکال تبعیض علیه زنان (CEDAW) است و در کنار آن مواد این کنوانسیون به صورت نقاشی هایی همراه با محاوره زنان و مردان به تصویر کشیده شده است.

ادامه خواندن “‎“با هم در حمایت از برابری” به پیشواز هشتم مارچ و سالروز ۳۵ سالگی تصویب سیدا”

پکن+۲۰: وعده های نقض شده، حقوق زنان در خطر در سراسر جهان

یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۳-۰۸-IranSOS- فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر امروز در بیانیه موضعگیری خود اعلام کرد: در حالی که دولت ها برای ارزیابی تعهدات ۲۰ سال پیشِ پکن در نیویورک گرد هم می آیند، حقوق زنان در سراسر جهان در خطر است. دولت ها در گردهمایی سال ۱۹۹۵ در پکن برنامه ای را برای امحای تبعیض علیه زنان در عمل و قانون امضا کردند. در سال ۲۰۱۵ آشکار است که اراده سیاسی لازم برای ترجمان این تعهد به اصلاحات در حد تاسف باری کم است. نه تنها پیشرفت کند بوده، بلکه در بعضی کشورها حقوق زنان با پسرفت های جدی روبرو شده است.

ادامه خواندن “پکن+۲۰: وعده های نقض شده، حقوق زنان در خطر در سراسر جهان”