‎۷ ماه تلاش کارگران کارخانه آجر پزی نکا برای دریافت حقوق

پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۳۰-IranSOS- منابع کارگری ایلنا در استان مازندران از هفت ماه تلاش بی‌نتیجه ۸۰ کارگر کارخانه آجر پزی نکا برای دریافت مطالبات معوقه‌شان خبر می‌دهند. به گزارش ایلنا، ۸۰ کارگر قرار دادی کارخانه آجر پزی نکا که بعد از تعطیلی کارخانه از شهریور ماه ۹۳ بیکار شده‌‌اند هنوز نتوانسته‌اند مطالبات معوقه خود را از کارفرما دریافت کنند.

ادامه خواندن “‎۷ ماه تلاش کارگران کارخانه آجر پزی نکا برای دریافت حقوق”

‎۶۰ کارگر «کشتی سازی دریای خزر» بدون دریافت دو ماه حقوق اخراج شدند

‎پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۳۰-IranSOS- به تازگی دست کم ۶۰ نفر از کارگران پیمانی کارخانه «کشتی سازی دریای خزر» در استان مازندران به دلیل اتمام اعتبار قراردادهای کارشان اخراج شدند. به گزارش ایلنا، از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری دست کم ۶۰ نفراز کارگران قراردادی شاغل در کارخانه سکو و کشتی سازی دریای خزر که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری صنعتی دریایی ایران صدرا در شهرستان بهشهر به کارهای تعمیرات کشتی، ساخت سکوهای نفتی و… مشغول‌اند به بهانه اتمام قرارداد کاری اخراج شده‌اند.

ادامه خواندن “‎۶۰ کارگر «کشتی سازی دریای خزر» بدون دریافت دو ماه حقوق اخراج شدند”

‎حوادث کار روزانه یک قربانی در تهران می‌گیرد

چهارشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۹-IranSOS- مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از مرگ ۴۳۳ تن در پی حوادث ناشی از کار در سطح استان تهران خبر داد. دکتر بشیر نازپرور در گفت‌وگو با (ایسنا)، در این باره گفت: برابر آماری که در مراکز پزشکی قانونی تهران به ثبت رسیده است، در سال گذشته ۴۳۳ تن در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست داده‌اند.

ادامه خواندن “‎حوادث کار روزانه یک قربانی در تهران می‌گیرد”

بریده باد…!

پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۳۰-IranSOS- فرخ حیدری: در میان هیاهو و مظلوم نمایی های تبلیغاتی در مورد فاجعه کشتار مکه… بناگاه دو موضوع جدید هم وارد دستگاه گسترده تبلیغات رژیم شد. یکی نام حکومت عربستان سعودی به «رژیم حاکم بر حجاز» تغییر یافت و دیگر اینکه علاوه بر ضایعات جانی و مالی حجاج، «تعرض و تجاوز ناموسی» هم به آن افزوده شد…

ادامه خواندن “بریده باد…!”

‎انتقال ابراهیم مددی و داود رضوى به زندان اوین

چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۹-IranSOS- ابراهیم مددی و داوود رضوى، دو فعال کارگرى که در آستانه روز جهانى کارگر بازداشت شده بودند، به زندان اوین منتقل شدند. به گزارش هرانا، ابراهیم مددى و داوود رضوى از رهبران سندیکای اتوبوسرانی شرکت واحد، حدود ساعت نیم بامداد روز چهارشنبه، با مراجعه مأمورین امنیتى و حکم بازداشتى که از سوى امین ناصرى بازپرس شعبه ۶ دادسراى اوین صادر شده بود، بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.

ادامه خواندن “‎انتقال ابراهیم مددی و داود رضوى به زندان اوین”

‎ممانعت از بزرگداشت روز جهانى کارگر توسط سندیکاى شرکت واحد

چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۹-IranSOS- از اقدام برخى اعضاى سندیکاى شرکت واحد در پخش گل و شیرینى بین رانندگان و کارگران به مناسبت روز جهانى کارگر ممانعت شد. به گزارش هرانا، اعضاى سندیکاى شرکت واحد قصد داشتند قبل از روز جهانى کارگر و در یک روز غیرتعطیل به سیاق هر ساله اقدام به پخش گل و شیرینى کنند که نیروهاى امنیتى با حضور گسترده در پایانه هاى اتوبوسرانى مانع این امر شدند.

ادامه خواندن “‎ممانعت از بزرگداشت روز جهانى کارگر توسط سندیکاى شرکت واحد”

‎اعدام یک زندانی در قزوین

چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۹-IranSOS- حکم اعدام مردی متهم به قتل، صبح امروز (چهارشنبه) در زندان مرکزی قزوین اجرا شد. به گزارش هرانا، دادستان عمومی و انقلاب قزوین در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما گفت : به دنبال وقوع قتل جوان ۲۵ ساله در سال ۹۲ ، ماموران پلیس، قاتل متواری را در یکی از مناطق تهران دستگیر کردند.

ادامه خواندن “‎اعدام یک زندانی در قزوین”

‎توقف درمان حسین رونقى در بند هفت زندان اوین

چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۹-IranSOS- روند درمان حسین رونقى زندانى سیاسى، که به تازگى به بند هفت زندان اوین انتقال یافته، متوقف شده است. به گزارش هرانا، با وجود توصیه پزشکان و مراجعات مکرر خانواده حسین رونقى به مسئولین قضایى مبنى بر ضرورت اعزام به بیمارستان و ادامه درمان، تاکنون از اعزام وى به بیمارستانى در خارج از زندان ممانعت شده است.

ادامه خواندن “‎توقف درمان حسین رونقى در بند هفت زندان اوین”

‎نگرانی مدافعان حقوق بشر از «بازداشت گسترده» فعالان سیاسی در خوزستان

چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۹-IranSOS- سازمان‌های عفو بین‌الملل و دیدبان حقوق بشر، نهم اردیبهشت ماه، در مورد گزارش‌ها از بازداشت ده‌ها نفر از فعالان سیاسی در استان خوزستان به وسیله نیروهای اطلاعاتی و امنیتی ایران،  ابراز نگرانی کرده‌اند. بنا بر این گزارش‌ها در میان بازداشت‌شدگان کودکان نیز حضور دارند.

ادامه خواندن “‎نگرانی مدافعان حقوق بشر از «بازداشت گسترده» فعالان سیاسی در خوزستان”

‎بازداشت ابراهیم مددى و داوود رضوى در آستانه روز جهانى کارگر

چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۲۹-IranSOS- ابراهیم مددى و داوود رضوى، از فعالین کارگرى و اعضاى سندیکاى شرکت واحد، در آستانه روز جهانى کارگر بازداشت شدند. به گزارش هرانا، رو سه شنبه هشتم اردیبهشت کمتر از سه روز مانده به روز جهانى کارگر، آقایان ابراهیم مددى و داوود رضوى از اعضاى هیئت مدیره سندیکاى شرکت واحد در تهران بازداشت شدند.

ادامه خواندن “‎بازداشت ابراهیم مددى و داوود رضوى در آستانه روز جهانى کارگر”