در حالی که محکومان نوجوان در معرض اعدام هستند، مسؤولان اتحادیه اروپا از تهران دیدار می کنند

جمعه ۰۹ مرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۳۱-IranSOS- فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر، کانون مدافعان حقوق بشر و جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران اقدام دیپلمات های اروپایی، از جمله معاون صدراعظم آلمان زیگمار گابریل، نماینده عالی اتحادیه اروپا فدریکا موگرینی و وزیر خارجه فرانسه لورن فابیوس را در شتاب به دیدار از ایران و تصمیم به نادیده گرفتن حقوق بشر و از جمله اعدام های مداوم و اعدام های غیرقانونی در پیشِ چند محکوم نوجوان را محکوم کردند.

ادامه خواندن “در حالی که محکومان نوجوان در معرض اعدام هستند، مسؤولان اتحادیه اروپا از تهران دیدار می کنند”

‎اعتراض صنفی کارگران هفت‌تپه وارد دومین روز شد

چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۲۹-IranSOS- اعتراض صنفی کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه وارد دومین روز شد. منابع خبری ایلنا در استان خوزستان با اعلام این خبر گفتند که در ادامه  اعتراض صنفی روز گذشته کارگران مجتمع کشت وصنعت هفت تپه امروز نیز این کارگران با دست کشیدن از کار خواستار دریافت مزد معوقه شدند. این کارگران می‌گویند تا این لحظه مدیریت در خصوص درخواست صنفی آنها هیچ توضیحی نداده است.

ادامه خواندن “‎اعتراض صنفی کارگران هفت‌تپه وارد دومین روز شد”

‎۲۳ درصد ایرانی‌ها از اختلالات روان رنج می‌برند

چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۲۹-IranSOS- معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: ۱۹ میلیون نفر در کشور غذای ناسالم مصرف می‌کنند. به گزارش (ایسنا)، منطقه همدان، دکتر علی‌اکبر سیاری در افتتاح پایگاه سلامت مرکز سلامت ولیعصر شهر همدان، با بیان اینکه در حال حاضر ۲۳ درصد مردم کشور دارای نوعی از اختلالات روان هستند، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰ میلیون نفر در کشور دارای فشار خون هستند.

ادامه خواندن “‎۲۳ درصد ایرانی‌ها از اختلالات روان رنج می‌برند”

‎سالی ۱۰۰۰ کودک ایرانی رها می‌شوند/ ۱۰ درصد از معتادان کشور زن هستند

‎چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴ -۲۰۱۵-۰۷-۲۹-IranSOS- رییس سازمان بهزیستی کشور از رها شدن سالانه ۱۰۰۰ کودک در کشور خبر داد و اظهار کرد: به طور متوسط سالانه ۹۵۰ تا ۱۰۰۰ کودک به دلایل مختلف در سراسر کشور رها و مسئولیت نگهداری آنها به بهزیستی واگذار می‌شود.

ادامه خواندن “‎سالی ۱۰۰۰ کودک ایرانی رها می‌شوند/ ۱۰ درصد از معتادان کشور زن هستند”

بیست و هفتمین سالگرد صدور فتوای کشتار زندانیان سیاسی (۱۳۶۷) پژواک صدای شاهدانی که بار حقیقت را به دوش کشیدند

چهارشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۲۹-IranSOS- بیست و هفت سال پیش در چنین روزی آیت‌الله روح‌الله خمینی فتوایی صادر کرد که بر اساس آن چندین هزار زندانی سیاسی که پیش از آن محاکمه و به تحمل حبس محکوم شده بودند، به دلیل پایبندی به عقاید سیاسی‌شان و صرفا به جرم داشتن این عقاید، مخفیانه به دار آویخته شدند. این جنایت دولتی سالها مسکوت گذاشته شد و ناشناخته ماند تا زمانی که به همت بازماندگان قربانیان و زندانیان سیاسی که شاهد این کشتار بودند حقایق به‌تدریج آشکار شد.ادامه خواندن “بیست و هفتمین سالگرد صدور فتوای کشتار زندانیان سیاسی (۱۳۶۷) پژواک صدای شاهدانی که بار حقیقت را به دوش کشیدند”

اعتصاب کارگران کارخانه های سیمان در جاده اندیمشک – خرم آباد

چهارشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۲۹-IranSOS- کارگران کارخانه سیمان آریا و اسادیس در منطقه ای به نام پل زال در جادۀ اندیمشک – خرم آباد بیش از پنج ماه است که هیچ گونه مزدی دریافت نکرده اند. در این دو کارخانه ٧٥ کارگر کار می کنند و اکنون ٢٧ روز است که دست به اعتصاب زده اند.

ادامه خواندن “اعتصاب کارگران کارخانه های سیمان در جاده اندیمشک – خرم آباد”

محاکمه حسین حَبری آغاز شد: رویدادی تاریخ ساز برای عرضه عدالت به قربانیان

چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۲۲-IranSOS- محاکمه حسین حَبری، دیکتاتور پیشین چاد، امروز در داکار در شعبه ویژه دادگاه آفریقا، دادگاهی بین المللی در محدوده نظام دادگستری سنگال، آغاز شد. اولین بار است که یکی از رهبران پیشین آفریقا در چارچوبِ صلاحیت قضایی یک کشور دیگر آفریقایی محاکمه می شود.

ادامه خواندن “محاکمه حسین حَبری آغاز شد: رویدادی تاریخ ساز برای عرضه عدالت به قربانیان”

‎مسعود مرادی باستانی روزنامه نگار زندانی آزاد شد

 ‎یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۱۹-IranSOS- به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی٬ مسعود باستانی روزنامه نگار زندانی که در جریان بازداشت های گسترده پس از انتخابات سال ۸۸ بازداشت و در زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) به سر می برد ساعاتی پیش آزاد شد.

ادامه خواندن “‎مسعود مرادی باستانی روزنامه نگار زندانی آزاد شد”

‎اعدام در ملأ عام در شهرستان مه ولات “استان خراسان رضوی”

چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۱۵-IranSOS- بامداد امروز چهارشنبه “م.ع.ق” به اتهام “زنای به عنف” در شهرستان مه ولات “استان خراسان رضوی”در ملاء عام به دار آویخته شد. به گزارش هرانا به نقل از تارنمای سیمای مه ولات، بامداد امروز چهارشنبه “م.ع.ق” به اتهام زنای به عنف به دار آویخته شد.

ادامه خواندن “‎اعدام در ملأ عام در شهرستان مه ولات “استان خراسان رضوی””

‎ده سال حبس به اتهام اجتماع و تبانی؛ گزارشی از وضعیت زندانی سیاسی اکبر امینی

‎چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۱۵-IranSOS- با گذشت بیش از دو سال از بازداشت و زندانی شدن اکبر امینی ارمکی، زندانی سیاسی بند ۳۵۰ اوین، هنوز تکلیف حکم قطعی وی نامشخص است. به گزارش هرانا، پس از آن که در بهمن ماه سال ۱۳۹۳ اکبر امینی برای دومین بار و در زندان به ۵ سال حبس محکوم شد، وکلای وی ضمن تجدیدنظرخواهی خواهان تجمیع جرائم وی شدند که هنوز نتیجه این درخواست مشخص نشده است.

ادامه خواندن “‎ده سال حبس به اتهام اجتماع و تبانی؛ گزارشی از وضعیت زندانی سیاسی اکبر امینی”