‎ساجده عرب سرخی آزاد شد

چهارشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۰۸-IranSOS- ساجده عرب سرخی، با پایان محکومیت از بند زنان زندان اوین آزاد شد. به گزارش هرانا، حبس یک ساله ساجده عرب سرخی امروز چهارشنبه هفدهم تیرماه به پایان رسید و منجر به رهایی این زندانی سیاسی شد. ساجده عرب سرخی، در شهریور سال ۱۳۹۲ از فرانسه به ایران بازگشت تا از پدر زندانی‌ خود در بیمارستان عیادت کند. پس از آن بود که وی بار‌ها برای بازجویی فراخوانده شد و سرانجام با یک حکم غیابی و بدون شرکت در دادگاه به تحمل یک سال زندان محکوم شد.

ادامه خواندن “‎ساجده عرب سرخی آزاد شد”

‎فائق چیره به ۲ سال حبس محکوم شد

چهارشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۰۸-IranSOS- با احضار فائق چیره فعال مدنی از سوی اداره اطلاعات مهاباد، حکم دو سال حبس تعزیری به وی ابلاغ شد. به گزارش هرانا، فائق چیره، روز بیست و هشتم اردیبهشت ۹۴ از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب شهرستان مهاباد به اتهام تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی محاکمه شد.

ادامه خواندن “‎فائق چیره به ۲ سال حبس محکوم شد”

‎نامه فدراسیون معلمان کانادا برای آزادی فوری اسماعیل عبدی

چهارشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۰۸-IranSOS- فدراسیون معلمان کانادا طی نامه ای به رهبر و رئیس جمهور ایران، خواستار آزادی فوری “اسماعیل عبدی”، دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران شده است، متن نامه را در ادامه بخوانید:

ادامه خواندن “‎نامه فدراسیون معلمان کانادا برای آزادی فوری اسماعیل عبدی”

‎مکارم: قانون امر به معروف و نهی از منکر باید اجرا شود

چهارشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۰۸-IranSOS- مکارم‌شیرازی از مراجع تقلید شیعه در قم، می گوید که مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر باید به مرحله اجرا گذاشته شود. به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، مکارم شیرازی به تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و مدعی شد: “بعد از ۳۵ سال در جمهوری اسلامی قانون امر به معروف و نهی از منکر در مجلس تصویب شد و شورای نگهبان آن را تایید کرد و در مقام اجرا بعضی از مسئولان اما و اگرهایی دارند”.

ادامه خواندن “‎مکارم: قانون امر به معروف و نهی از منکر باید اجرا شود”

نرگس محمدی: آقای دادستان! آیا تماس تلفنی مادر با فرزند، امنیت ملی را مخدوش می‌کند؟

چهارشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۰۸-IranSOS- نرگس محمدی، فعال حقوق زنان و حقوق بشر، که دو ماه است در زندان اوین به سر می برد، در نامه ای به دادستان در مورد عدم امکان تماس تلفنی زنان، در بند نسوان زندان اوین اعتراض کرده است. او ضمن شرح درد و رنج خود از بی اطلاعی از وضعیت فرزندان خردسالش به خاطر عدم دسترسی به تلفن، در این نامه می نویسد:

ادامه خواندن “نرگس محمدی: آقای دادستان! آیا تماس تلفنی مادر با فرزند، امنیت ملی را مخدوش می‌کند؟”