‎پنجمین جلسه دادگاه سعید مرتضوی پایان یافت؛ جلسه بعدی دادگاه در ۳ مرداد

شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۱۱-IranSOS- پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی دقایقی پیش به پایان رسید. به گزارش هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران، سعید مرتضوی دادستان سابق در پایان پنجمین دادگاه رسیدگی به پرونده‌اش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: “پنجمین جلسه دادگاه  رسیدگی به پرونده شکایت آقای روح‌الامینی و پرونده تامین اجتماعی در دادگاه یک کیفری تهران امروز برگزار شد”.

ادامه خواندن “‎پنجمین جلسه دادگاه سعید مرتضوی پایان یافت؛ جلسه بعدی دادگاه در ۳ مرداد”

‎سامان نسیم زنده است؛ اولین تماس تلفنی سامان نسیم با خانواده

شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۱۱-IranSOS- سامان نسیم اعدام نشده و امروز از زندان زنجان با خانواده اش تماس گرفته است. به گزارش هرانا، عزیز مژدهی وکیل سامان نسیم با اعلام این موضوع به گزارشگر هرانا گفت: “سامان نسیم امروز شنبه بیستم تیرماه، مستقیما با خانواده اش تماس تلفنی برقرار کرده و گفته که در زندان زنجان نگهداری می شود، اجرای حکم به درخواست وکیل و دستور رئیس قوه قضائیه متوقف شده و درخواست اعاده دادرسی هم پذیرفته شده و پرونده جهت رسیدگی مجدد به دادگاه ارسال شده است.”

ادامه خواندن “‎سامان نسیم زنده است؛ اولین تماس تلفنی سامان نسیم با خانواده”

‎بدقولی کارفرما سیمان کارون اعتراض کارگران را به روز چهاردهم کشاند

شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۱۱-IranSOS- اعتراض صنفی نزدیک به ۵۰۰ کارگر سیمان کارون در پی بی‌نتیجه ماندن وعده های کارفرما در پرداخت مطالبات کارگران امروز شنبه(۲۰) به چهاردهمین روز متوالی وارد شد. براساس اطلاعاتی که از سوی منابع کارگری این کارخانه در اختیار ایلنا قرار گرفته است ؛ قرار بود روز گذشته (۱۹ تیر ماه ) طبق وعده ای که پیشتر کارفرما درحضور فرماندار به کارگران داده بود بخشی از مطالبات کارگران پرداخت شود.

ادامه خواندن “‎بدقولی کارفرما سیمان کارون اعتراض کارگران را به روز چهاردهم کشاند”

‎کشته شدن سه کارگر ذوب‌آهن اصفهان براثر انفجار

شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۱۱-IranSOS- انفجار در کنورتور شماره دو ذوب آهن اصفهان بامداد پنجشنبه سه کشته و چند زخمی بر جا گذاشت. به گزارش ایلنا٬ در خبری که در این رابطه به نقل از یک منبع آگاه در رسانه‌ها منتشر شده زمان وقوع این حادثه در حدود ساعت ۴ بامداد اعلام شده است.

ادامه خواندن “‎کشته شدن سه کارگر ذوب‌آهن اصفهان براثر انفجار”

برنامه نظارت آزار مداوم قضایی علیه خانم نرگس محمدی را به شدت محکوم می کند

شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۱۰-IranSOS- پاریس ـ ژنو، برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر، که برنامه مشترک «فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر» (FIDH)  و «سازمان جهانی مبارزه با شکنجه» (OMCT)  است، نگرانی شدید خود را از فشارهای وارد شده بر مدافع حقوق بشر خانم نرگس محمدی که در حبس خودسرانه در ایران به سر می برد، محکوم می کند.

ادامه خواندن “برنامه نظارت آزار مداوم قضایی علیه خانم نرگس محمدی را به شدت محکوم می کند”