‎رئیس سازمان بازرسی کل کشور: ‎گم‌شدن ۸۷ میلیون دلار در خرید دکل نفتی صحت دارد

سه شنبه ۰۹ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۳۰-IranSOS- رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه اصل موضوع گم شدن ۸۷ میلیون دلار در خرید یک دکل نفتی صحت دارد، گفت: امروز آخرین گزارش سازمان بازرسی درخصوص این موضوع به مراجع قضایی ارسال شد. به گزارش  فارس، قاضی ناصر سراج درباره سرنوشت دکل نفتی گمشده ایرانی گفت:‌ افرادی که این پول را هزینه کرده‌اند تاکنون نتوانسته‌اند هیچ دلیلی ارائه کنند که این پول حتماً به شرکت فروشنده تحویل شده است.

ادامه خواندن “‎رئیس سازمان بازرسی کل کشور: ‎گم‌شدن ۸۷ میلیون دلار در خرید دکل نفتی صحت دارد”

‎دادستان و ناجا می توانند کنسرت را لغو کنند

یکشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۲۸-IranSOS- معاون فرهنگی قوه قضائیه، می گوید که دادستانی می تواند برای جلوگیری از جرم، حکم به تعطیلی هم بدهد اما این وضعیت خوبی نیست. به گزارش هرانا به نقل از مهر، هادی صادقی، در مورد مجوز کنسرت ها گفت: “پیشنهاد می کنم برای هماهنگی این مراجع اقدامی صورت گیرد، ممکن است وزارت ارشاد مجوزی صادر کند اما از طرف دیگر تجربه نیروی انتظامی و دادستانی می گوید که مثلا اگر چنین کنسرت هایی قرار است در این شهر برگزار شود پیرامون آن ممکن است تخلفاتی صورت گیرد،

ادامه خواندن “‎دادستان و ناجا می توانند کنسرت را لغو کنند”

‎به گفته مقامات قضایی در ایران مواد مخدر عامل زندانی شدن ۷۰ درصد زندانیان کشور است

‎‎یکشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۲۸-IranSOS- معاون اول قوه قضاییه می‌گوید مواد مخدر عامل زندانی شدن ۷۰ درصد زندانیان کشور است. به گزارش هرانا به نقل از رادیو فردا، غلامحسین محسنی اژه‌ای با تاکید بر این که قوه قضاییه برای رسیدگی به پرونده‌های موجود به اندازه کافی قاضی و کارمند در اختیار ندارد گفت: “بیش از ۱۸ سال است که مسئولیت تاسیس اردوگاه برای نگهداری معتادان و مجرمان مربوط به مواد مخدر به ستاد مواد مخدر سپرده شده اما هنوز هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است”.

ادامه خواندن “‎به گفته مقامات قضایی در ایران مواد مخدر عامل زندانی شدن ۷۰ درصد زندانیان کشور است”

‎فیلم‌هایی که دلواپسان پایین کشیدند

شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۲۷-IranSOS- «دلواپسان فیلم برای اینکه از دلواپسان موسیقی عقب نیفتاده باشند، در اقدامی عجیب و غریب بیلبورد فیلم بحث‌برانگیز «از رئیس‌جمهور پاداش نگیرید» را شبانه پایین کشیدند.» به گزارش ایسنا، آفتاب یزد با اعلام این خبر، نوشت: دلواپسان سینما مدت مدیدی بود که در خواب ناز بودند اما انگار گرد و خاکی که دلواپسان حوزه موسیقی در این عرصه به پا کرده بودند به گلوی آنان رفت و نفس کشیدن را برایشان سخت کرد و آنها را وادار کرد تا بیدار شوند و هنگامی که بیدار شدند تازه متوجه شدند از قافله دلواپسان موسیقی عقب مانده‌اند.

ادامه خواندن “‎فیلم‌هایی که دلواپسان پایین کشیدند”

‎«بازجوهای زن» به‌زودی می‌آیند

شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۲۷-IranSOS- بازجویی جزو خاطرات تلخ هر متهمی است؛ فرقی هم میان نوع اتهام و جرم واقع شده نیست. در این بین کودکان و زنان آسیب‌پذیرتر هستند و شاید دلیل آن، نوع نگرش غالب در جامع در رابطه با فرآیند بازجویی باشد. به هر حال نباید فراموش کرد که متهم تا زمانی که جرمش اثبات نشده مجرم نیست و نباید حقوقش به عنوان یک شهروند عادی پایمال شود.

ادامه خواندن “‎«بازجوهای زن» به‌زودی می‌آیند”

‎کشف «باغ‌وحش مخفی» در خمینی شهر اصفهان

شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴ -۲۰۱۵-۰۶-۲۷-IranSOS- راز یک باغ‌وحش مخفی که بسیار زیبا طراحی شده بود، با بیش از ۱۰۰ جانور وحشی در خمینی‌شهر فاش شد. به گزارش ایسنا، روزنامه ایران به نقل از دیده‌بان حیات‌وحش ایران در ادامه نوشت: با افشای اطلاعاتی مبنی بر نگهداری تعداد زیادی جانور وحشی درون باغی در اطراف خمینی‌شهر اصفهان، محیط‌بانان به تحقیق در این زمینه پرداختند.

ادامه خواندن “‎کشف «باغ‌وحش مخفی» در خمینی شهر اصفهان”

‎جزینی: ‎تولید واکسن‌های مرفین، هروئین و سیگار در انتظار مجوز وزارت بهداشت

شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۲۷-IranSOS- قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از ساخت واکسن‌های مرفین، سیگار و هروئین خبر داد و خواستار اقدام عاجل وزارت بهداشت برای صدور مجوزهای مربوط به این واکسن‌ها شد. به گزارش (ایسنا)، علیرضا جزینی در حاشیه مراسم روز جهانی مبارزه با موادمخدر با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم در امر پیشگیری آن است که بتوانیم افراد در معرض خطر را حفظ کنیم، اظهار کرد: در بازدیدی که از انستیتو پاستور داشتم، در جریان ساخت واکسن مرفین و هروئین قرار گرفتم که مراحل ثبت اختراع آنها انجام شده است و در نظر داریم این واکسن‌ها را برای افراد در معرض خطر اعتیاد استفاده کنیم.

ادامه خواندن “‎جزینی: ‎تولید واکسن‌های مرفین، هروئین و سیگار در انتظار مجوز وزارت بهداشت”

‎آهوان خوزستان، تشنه می‌میرند

شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۲۷-IranSOS- معاون محیط زیست طبیعی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: آهوان برای رفع تشنگی به نزدیکی کانال آب “پای پل” در منطقه میش داغ می‌روند ولی به علت شیب تند آن، در درون کانال می‌افتند و تلف می‌شوند. عادل مولا در گفت وگو با (ایسنا)، منطقه خوزستان، اظهار کرد: کانال پای پل در منطقه میش داغ جهت تامین آب زمین های غرب رودخانه کرخه از سد کرخه احداث شده است؛ سازه این کانال به گونه ای است که شیب زیادی دارد و به حیات وحش آسیب می رساند.

ادامه خواندن “‎آهوان خوزستان، تشنه می‌میرند”

‎آملی لاریجانی: در سال ۹۳ ،‌قریب به ۱۵ میلیون پرونده در بخش‌های مختلف وارد دستگاه قضایی شده است

‎شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۲۷-IranSOS- رئیس دستگاه قضایی گفت:‌ در سال ۹۳ ،‌قریب به ۱۵ میلیون پرونده در بخش‌های مختلف وارد دستگاه قضایی شده است. به گزارش ( ایسنا)، صادق آملی لاریجانی پس از تجدید میثاق با آرمان های خمینی با حضور در جمع خبرنگاران درباره قوه قضاییه مطلوب از دیدگاه خمینی اظهار کرد:

ادامه خواندن “‎آملی لاریجانی: در سال ۹۳ ،‌قریب به ۱۵ میلیون پرونده در بخش‌های مختلف وارد دستگاه قضایی شده است”

‎وزیر بهداشت رژیم ایران: ‎موبایل هم نبود سرطان وجود داشت

شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۲۷-IranSOS- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ارائه‌ی توضیحاتی درباره تاثیر موبایل و پارازیت بر سلامت افراد پرداخته و با ذکر مثالی خاطر نشان کرد: حتی زمانی که موبایل هم نبود سرطان وجود داشت. به گزارش (ایسنا)، سیدحسن هاشمی امروز در حاشیه نخستین جلسه کارگروه توسعه خدمات الکترونیکی سلامت در جمع خبرنگاران حاضر شده و به ارائه‌ی توضیحاتی درباره جلسه مذکور پرداخت.
‎وی در عین حال از تصمیم بر حذف دفترچه‌های بیمه کاغذی خبر داد و گفت:

ادامه خواندن “‎وزیر بهداشت رژیم ایران: ‎موبایل هم نبود سرطان وجود داشت”