‎یک نماینده مجلس: ‎«نمی‌دانیم بابک زنجانی کجاست»

یکشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۰۵-IranSOS- یک نماینده مجلس می‌گوید: «نمایندگان مجلس هم مانند مردم عادی نمی‌دانند زنجانی در کجا نگهداری می‌شود. پیشنهاد ملاقات با زنجانی در اوین بر این اساس داده شد تا مجلس نسبت به این موضوع اطمینان حاصل کند.» به گزارش ایسنا، روزنامه قانون در این‌باره نوشته است: «ب.ز» یکی از مشهورترین اسامی مخفف در طول تاریخ ایران است. او که می‌گویند این روزها در زندان اوین به سر می‌برد، ۷ دهم میلیارد دلار از جیب کشور اختلاس کرده است.

نام بابک زنجانی با بسیاری از رانت خواری‌ها و تخلفات عظیم مالی در دوران دولت محمود احمدی نژاد از جمله مدیریت سعید مرتضوی بر سازمان تامین اجتماعی، انتقال یک کانتیر طلا، فروش نفت ایران و میعانات گازی در خارج و عدم انتقال وجه آن وموارد دیگر گره خورده است. بسیاری وی را دارای حامیان سیاسی قدرتمند در داخل دولت احمدی‌نژاد می‌دانند، اما هیچکس نمی‌داند این رانت‌خوار بزرگ و قدرتمند کشور اکنون کجا به سر می‌برد؛ حتی مجلسی‌ها هم از این موضوع بی‌خبر هستند.

ادامه خواندن “‎یک نماینده مجلس: ‎«نمی‌دانیم بابک زنجانی کجاست»”

حقوق بشر جهانشمول زیر حمله: مقطع کلیدی برای شورای حقوق بشر

یکشنبه  ۱۴ مرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۰۵-IranSOS- خطر تبدیل شدن شورای حقوق بشر به «شورای ناسازگار با حقوق بشر» در اثر حمله های هماهنگ علیه جهانشمول بودن حقوق بشر این شورا را تهدید می کند، مگر این که شورای حقوق بشر واکنش نشان دهد. شورا هدف تهاجم ائتلافی از دولت های محافظه کار به رهبری مصر، روسیه و عربستان سعودی برای تضعیف توانایی آن در محافظت و دفاع از موازین بین المللی حقوق بشر قرار گرفته است.

ادامه خواندن “حقوق بشر جهانشمول زیر حمله: مقطع کلیدی برای شورای حقوق بشر”

‎زنان نخستین قربانیان آسیب‌های اجتماعی

‎یکشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۰۵-IranSOS- زنگ خطر اجتماعی معضل اعتیاد به صدا درآمده و از یک خانواده تا یک جامعه را تحت الشعاع خود قرار داده است. به گزارش (ایسنا)، منطقه گیلان، در باب اعتیاد آمارهای ضد و نقیض فراوانی وجود دارد که این تناقض در مورد اعتیاد زنان شدت بیشتری به خود می گیرد. در سال های اخیر بیش از آنکه بحث افزایش مصرف‌کنندگان زن مطرح باشد، افزایش ورودی زنان به مراکز درمان و ترک اعتیاد خبرساز شده است.

ادامه خواندن “‎زنان نخستین قربانیان آسیب‌های اجتماعی”

‎تخریب جنگل زاگرس به بهانه ساخت آزادراه!

یکشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۷-۰۵-IranSOS- مدیرکل محیط‌ زیست فارس گفت: تغییر مسیر ۹ کیلومتری در آزادراه شیراز – اصفهان سبب تخریب بخشی از جنگل زاگرس می‌شود و محیط زیست اجازه این تخریب را نخواهد داد. به گزارش  (ایسنا)، منطقه فارس، حمزه ولوی در نشست تدوین ارتقاء آگاهی و ارتباطات زاگرس اظهار کرد: کارشناسان ما به‌هیچ‌عنوان اجازه تغییر مسیر ۹ کیلومتری آزادراه شیراز به اصفهان را نداده و نخواهند داد.

ادامه خواندن “‎تخریب جنگل زاگرس به بهانه ساخت آزادراه!”